Pavla Vitázková otevřeně o mateřství: „Je to krásná dřina“

Reklama

„Před více než devíti měsíci se nám narodila Barunka,“ říká s úsměvem sympatická herečka, která se svou rodinou žije na vesnici kousek za Brnem. „Stěhovat se zatím nechceme. Já jsem tady hodně zvyklá a pro miminko je to ideální. Jak ona, tak její manžel, muzikálový herec Dušan Vitázek, patří k dlouholetým oporám Městského divadla v Brně a do Prahy případně raději dojedou, než by tam natrvalo přesídlili. „Patříme sem a chceme tady vychovávat i Barborku, která byla vymodlená a totálně nám změnila život. Přiznávám, že něco jiného je nahlížet kamarádkám do kočárku a diametrální rozdíl je mít vlastní dítě. Ze začátku s vámi cloumají hormony, jste permanentně nevyspalá, žijete v úplně jiném rytmu a světě, než na jaký jste byla zvyklá.

Ze začátku to opravdu byla jízda. A možná je to i tím, že se mi Barunka narodila relativně v pozdním věku. Holt už mi není dvacet,“ otevřeně přiznává Pavla a jedním dechem pokračuje: „Teď už je to ale pohoda. Jsme sehrané, je znát, že malá roste, tak se už i vyspím. A pomáhá i manžel, pokud mu jeho vytíženost dovolí.“

Pavla ale nerezignovala ani na rozjetou kariéru herečky. Pár týdnů po porodu natočila nový seriál Kancl, který již brzy uvede ČT, vrátila se i do milovaného divadla. „Jsem moc ráda, že zase můžu hrát. Nemyslím si, že je špatně, když se žena-matka realizuje i v práci. A jsem ráda, že stejně smýšlí i Dušan,“ pochvaluje si Pavla, která je tedy stále v jednom kole a není divu, že se snaží chod domácnosti zorganizovat co možná nejsnadněji. „Když se chce, všechno jde. Malá je samozřejmě středobodem našeho malého vesmíru, ale nestydím se zapojit manžela, který je absolutně skvělý a stará se o ni úplně stejně jako já. Občas pomohou i rodiče. Od chvíle, co jsem matka, opravdu šetřím časem a využívám všechno možné k tomu, abych si usnadnila život. Jedno z velkých ulehčení je například nakupování všeho potřebného pro miminko přes internet. Ono mateřství ženu hodně naučí, je to taková krásná dřina,“ uzavírá herečka Pavla Vitázková.

Foto: Feedo.cz

Komentáře