Performer Petr Vančura se představí v nejmenší show, zahraje za výlohou kadeřnictví na Letné

Reklama

Performer Petr Vančura, alias #kingofzjuby, přichází s další řadou svých spektakulárních PopUpShows – krátkých street performancí, využívajících výlohy kadeřnictví v ulici Františka Křížka 12 na pražské Letné. K vidění budou 24. března, 24. dubna a 24. května vždy od 20:00 – tedy tři štědré večery, kdy Vančura naděluje dárky. Jak to celé probíhá? Diváci stojí přes ulici, mají nasazená sluchátka, která jim umožní slyšet, co se ve výloze právě děje, a přihlížejí bizarní koláži na pomezí divadla, stand-upu, videoklipu a úplné blbosti. Každá PopUpShow se odehraje pouze jednou, má obrovské ambice a nulový rozpočet.

Měl jsem roční útlum, ale teď se v mé hlavě vyklubaly věci, obrazy, které se silně dožadují spatřit světlo světa. Rád bych každou show pojmul jako takovou báseň. Chci se tím bavit, vytvořit si dokonale nedokonalý svět. Těším se na tu nevratnou pomíjivost, protože každá Show bude k vidění jen jednou a každá bude úplně jiná. S mým týmem, hercem a soundesignérem Janem Čtvrtníkem a scénografkou Kateřinou Jirmanovou, připravujeme 3 PopUpShows: Jakousi Agresive TalkShow, intimní rozlučku s mým mládím a 20 minut ušetřených z mého dětství, kdy jsem ještě plně věřil tomu, že jsem zázračné dítě,“ zve Petr Vančura.

První PopUpShow se odehrála na podzim 2016, druhá si pak ve vánočním čase s podtitulem Home Alone pohrávala s tématem sejmutí předvánoční tíhy. Třetí s podtitulem Kill the weakness byla koláží tehdejších prožitků autora – ve výloze kadeřnictví se zjevila fiktivní Ultra PopStar, která vraždila slabost.

Kdo je Petr Vančura?

Petr Vančura (1984) vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Díky své všestrannosti pro něj na divadle neplatí žánrové hranice, proto jej můžete vidět v pravověrně činoherních představeních, stejně jako v experimentálních projektech, kdy je herec brán jako spoluautor inscenace. Spolupracuje s nejvýznamnějšími představiteli nejmladší divadelní generace – především s Petrou Tejnorovou, Jiřím Adámkem, Adélou Laštovkovou Stodolovou, režijním tandemem SKUTR ad. Nevyhýbá se ani vlastní tvorbě, realizuje své PopUpShow a další “funny-bussines” nápady.

Komentáře