Pěti tipů na výstavy ve Vídni

Reklama

Kam se v Evropě vydat za kulturou? Do Vídně, kde se toho letos děje mnoho zajímavého! „Velkou událostí bude vídeňská Dlouhá muzejní noc, protože rakouská metropole zpřístupní mladým zdarma spoustu vzácných míst, jimž možnost noční prohlídky dodá ještě více na přitažlivosti,” říká mladá blogerka Kristýna Sojová z free-europe.elines.cz, která pro zájemce zdarma pořádá populární Free meet upy – návštěvy evropských měst se speciálním programem. Vídeň mezi nimi nebude chybět a pokud se sem vydáte autobusy Eurolines, v rámci akce 1 + 1 můžete navíc vzít druhou osobu zdarma!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11511″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“439″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Dlouhá muzejní noc
Letos připadá ve Vídni na 1. říjen dlouhá muzejní noci. Přes 100 vídeňských muzeí, galerií a dalších institucí, které se zaměřující na kulturní dění, otevře od šesté hodiny večerní do jedné hodiny ranní své dveře návštěvníků. Během této akce je možné také navštívit zajímavé diskuze, čtení i živá hudební vystoupení. Autobusy Eurolines se z Prahy do Vídně v rámci akce 1+1 zdarma dostanete za 980 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11512″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“535″}}]]

Měsíc fotografie
Od 25. října až do 30. listopadu se ve Vídni koná jeden z největších fotografických festivalů. K vidění budou snímky zachycující historii, svět vědy a snímky každodenního života. Muzea a galerie nebudou jedinými místy, kde budou fotografie rozmístěny. Spatřit je můžete i na veřejných prostorách, a to třeba při procházce městem. Autobusy Eurolines se z Prahy do Vídně v rámci akce 1+1 zdarma dostanete za 980 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11513″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“415″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Seurat, Signac, Van Gogh – způsoby pointilismu
K uměleckým mágům, mezi které neodmyslitelně patří Henri Matisse, André Derain, Pablo Picasso a Gino Severini, se do 8. ledna 2017 připojí také představitelé pointilismu. Georges Seurat a Paul Signac věděli, jak s technikou založenou na vnímání oka a mysli pracovat. Z malých teček utvářeli malby, které si hlavně dnes zasluhují velký obdiv. Albertina tak spojila své síly s muzeem Kröller-Müller, aby návštěvníkům mohla představit 120 vybraných obrazů. Vincent van Gogh je také zařazen k představitelům pointilismu a během této výstavy zaujímá dokonce speciální místo. Autobusy Eurolines se z Prahy do Vídně v rámci akce 1+1 zdarma dostanete za 980 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11514″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Současná Albertina – od Andyho Warhola až k Anselmu Kieferovi
Zhruba 80 uměleckých děl mapuje období druhé poloviny 20. století. Postmodernismus vám představí díla, která se nebojí vyčnívat. Zajděte se podívat na obrazy, které jsou jedinečné nejen svou barevnou estetikou, ale také politickými tématy. Práce, jejichž autory jsou Anselm Kiefer, Gerhard Richter, Arnulf Rainer, Georg Baselitz, Alex Katz a Maria Lassnig, budou od 14. července 2016 do 19. března 2017 k vidění v Albertině. Autobusy Eurolines se z Prahy do Vídně v rámci akce 1+1 zdarma dostanete za 980 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).

Václav Havel a Burgtheater
Jeho svoboda, naše svoboda. Tak nese název výstava, která se koná od 22. září 2016 do 16. dubna 2017 ve vídeňském divadelním muzeu (Theatermuseum). Hlavním úkolem výstavy je připomenout si jednoho z největších českých velikánů – prezidenta Václava Havla, dramatika, který byl odsouzen k několika letům vězení. Václav Havel by letos oslavil 80. narozeniny, a tak vídeňské divadelní muzeum představuje výstavu, která přiblíží život muže, který nechtěl žít ve lži. Autobusy Eurolines se z Prahy do Vídně v rámci akce 1+1 zdarma dostanete za 980 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).

Kde se ubytovat: Společně s jízdenkami si můžete nově na Eurolines vyhledat i ubytování – vybírat můžete z 1 033 000 hotelů, apartmánů a rodinných penzionů. Díky spolupráci s Booking.com je vše pohodlné a rychlé, protože vyhledávání je v češtině.

Zdroj: free-europe.elines.cz a www.eurolines.cz

Komentáře