Petr Kutheil odjel se svým týmem na Šumavu zkrotit ICARA

Reklama

Na konci ledna zpěvák Petr Kutheil odjel se svým vybraným týmem na Šumavu, aby zrealizoval náročné natočení videoklipu ke své nové písni ICARUS, která bude jako jedinou písní v angličině na jeho nově připravovaném albu DEVĚT VĚCÍ.

Celé natáčení se odehrávalo na sněhu v okolí horské vesnice Pohorsko v Kašperských horách, kde byli využíti pro natáčení také  dva krásní koně ze zámečku Záluží, kteří hráli v klipu zásadní roli.

O střih, kameru, režii, produkci a celkové konečné zpracování se postaral Milan „Balkins“ Balek, který s Petrem spolupracoval již na předchozím videoklipu k duetu s Bárou Basikovou .

Ta noc je tak krásná, který se natočil v listopadu minulého roku a mimo jiné bude také součástí Petrovy nové desky.

O dronové záběry zase autorizovaný dron operátor a umělecký fotograf Lukáš Veselý.

Jako herce si Petr do klipu vybral začínající zpěvačku z jeho kapely KUTHEIL + LIVE BAND Anežku Fojtáchovou a umělce Daveeho, který zaujal jednak svým exotickým vzhledem, a také svými bohatými zkušenosti před kamerou. Spolupracoval na reklamních kampaních například  s Arnoldem Schwarzeneggerem, Orlandem Bloomem nebo na filmu Underworld V.

Kostýmy v klipu jsou od návrháře Romana Šolce.

Hudbu k písni napsal Petr společně se stále více vyhledávaným hudebním producentem a aranžérem Jiřím Vidasovem, který má nemalý podíl na vzniku celé desky.

Text k písni napsal anglický hudebník a skvělý textař Alasdair Bouch, jehož jeden z textů byl nominován na cenu Anděl.

Klip ICARUS je zasazen do historie a inspirován Petrovým oblíbeným seriálem Hra o trůny.

Plánované vydání u hudební společnosti Supraphon je začátkem března.

Komentáře