Pilařiště – galerie hrou

Navštivte fantazijní herní prostor pro nejmenší – Pilařiště neboli galerijní hřiště inspirované dílem Radka Pilaře. Expozice písecké Sladovny nabízí aktivity a zážitky všech typů her. Cílem bylo vytvořit zábavný, pohodlný a krásný prostor, kde si děti vyhrají do sytosti, a ti, co o ně pečují, si mohou také hrát, odpočívat a najít inspiraci, jak nejlépe podpořit rozvoj svých maličkých. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7056″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Co tu najdete? Žádný text. Žádná slova. Zato mnoho barev. Krásné prostředí pro hru, objevování, zkoumání světa pro děti do 6ti let. Pilařiště není o stereotypu, zákazech ani nařizování. Je to svět tvořivý a lákavý, který poradí dětem, jak nakládat s nově objeveným. Všemi smysly tu poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7057″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jak již bylo naznačeno, galerie hrou je silně spojena s odkazem píseckého rodáka, Radka Pilaře, který velkou část tvorby zasvětil právě ilustraci pro děti. Jeho nejznámějšími figurami jsou Večerníček a Rumcajs. Zdejší expozice však odkazuje na méně známou část jeho díla, a to fantazijní snové krajiny a neotřelá pohádková stvoření.

 

Komentáře