Po sobotním proslovu v katedrále Jiřina Bohdalová onemocněla, na křtu knihy za ni zaskočil Zdeněk Zelenka

Reklama

Rezidence a Centrum RoSa v pražských Kobylisích se tuto neděli oblékli do slavnostního kabátu. Jedna z významných obyvatelek RoSy, dětská psycholožka, psychoterapeutka a spisovatelka Jiřina Prekopová oslavila v neděli 13. října 2019 své životní jubilem. Zároveň pokřtila svoji novou knihu Láska vítězí nad technikou?, jejímiž patrony se stali režisér Zdeněk Zelenka v zastoupení za Jiřinu Bohdalovou a psycholog Jaroslav Šturma.

„Když mi vyšla první kniha Malý tyran, bylo mi 59 let. V Německu se okamžitě stala bestsellerem. A já se rázem stala známou spisovatelkou. Bylo mi to velmi příjemné. Poznávali mě lidé na ulici. Jednou mě navštívil náš rodinný přítel teolog Jiří a otcovsky mě upozornil: „Jiřinko, jenom abys nám nezpychla!“ To bylo pro mne ohromně varovné znamení!,“ říká PhDr. Jiřina Prekopová Ph.D. o svém bestselleru, který byl přeložen do šestadvaceti jazyků a dodává: „Jsem stále v pohybu a nadějeplná, pořád něco dělám, protože mi to dělá radost,“ popisuje svůj každodenní život.

„Přeji knize hodně spokojených čtenářů a hodně vydání! Jiřina Bohdalová se omlouvá, bohužel onemocněla, ale určitě ještě do konce roku dorazí na besedu mezi obyvatele RoSy,“ slíbil Zdeněk Zelenka, režisér a kmotr knihy.

Autorka patnácti knih, ke kterým přibude v neděli šestnáctá, je stále vitální a rozdává radost všem svým spolubydlícím v Rezidenci RoSa, kde žije od roku 2015. Světově uznávaná odbornice se narodila 14. října 1929 v Prostějově. Psychologii, filozofii a pedagogiku studovala v Olomouci a později v Mnichově. Jako tzv. politicky nespolehlivá nesměla dlouhé roky vykonávat své povolání. V roce 1970 se svým slovenským manželem emigrovala. V západním Německu se konečně jako psycholožka plně uplatnila. Působila v oblasti vývojových poruch převážně na dětské klinice ve Stuttgartu, kde vyvinula tzv. Školu lásky a Terapii pevným objetím, jejímž cílem je obnova lásky v rodinných vztazích.

„Všichni obyvatelé RoSy jsou skvělí, paní Jiřinka je výjimečná svou energií a vitalitou, přála bych si, aby tak jako ona, tedy aktivně a s pozitivním myšlením mohli stárnout všichni.“ říká Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa. Kniha Láska vítězí nad technikou? vydalo Centrum RoSa.

Rezidenci RoSa obývají senioři. Jde o aktivní lidi, kteří chtějí mít na dosah služby v případě, že je potřebují. Kromě toho je rezidence otevřená veřejnosti. V Centru RoSa denně čeká na každého zajímavý program, který zapojí všechny věkové kategorie. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávací programy, zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky, koncerty výstavy… V rezidenci funguje také řada služeb – kadeřnictví, masáže, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace.

Foto Rezidence RoSa

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz.

Komentáře