Premiéra divadelního muzikálu Davida Bowieho Lazarus se blíží, předcházet mu bude unikátní filmová projekce

Reklama

Již 8. října 2019 budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který předznamená premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v pražském divadle Komedie (Městská divadla pražská). Artovému kinu Aero, které se nachází na pražském Žižkově, se podařilo získat k této příležitosti práva na jedno exkluzivní uvedení filmu Muž, který spadl na Zemi. V roce 1976 film natočil britský režisér Nicolas Roeg inspirován knihou Waltera Tevise. Do hlavní role obsadil hudební ikonu Davida Bowieho, který se s dramatikem Endou Walshem nechal po téměř čtyřiceti letech dílem inspirovat při tvorbě svého muzikálu Lazarus.

Ojedinělá projekce filmu Muž, který spadl na Zemi se uskuteční v kině Aero v úterý 8. října od 20 hodin za účasti tvůrců divadelního nastudování Lazara – režiséra Mariána Amslera a hereckých představitelů Igora Orozoviče, Ondřeje Rumla a dalších tvůrců.

Šéfdramaturgyně Městských divadel pražských Jana Slouková k tomu uvedla:Muž, který spadl na zemi je silný, velmi nejednoznačný film, ke kterému muzikál Lazarus přímo odkazuje, proto jsme se k tomuto snímku s herci nějakým způsobem neustále vraceli už od prvních čtených zkoušek. Teď máme skvělou příležitost užít si film na velkém plátně a spolu s diváky tak znovu odkrývat osud Thomase J. Newtona, mimozemšťana, uvízlého mezi světy, žasnout nad skvělým hereckým výkonem Davida Bowieho a prožít si téma touhy po návratu a smutku ze samoty mezi lidmi spolu s ním.“

Zásadně se nechodím dívat na inscenace her, které budu zkoušet, ale film je přece jen odlišné medium, neovlivní mě.  A v případě Lazara jsem pochopil, že je nutné, abych Bowieho vstřebal – jeho tvorbu i život,“ dodává herec Igor Orozovič.

Vstupenky na film jsou již v prodeji: www.kinoaero.cz

Komentáře