PRVNÍ PODÁNÍ na MFF Karlovy Vary 2018: Mladí filmaři na vzestupu

Na pozvání evropské organizace European Film Promotion (EFP) a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF KV), přijelo na letošní 53. ročník deset evropských filmových studentů a absolventů představit své filmy v rámci sekce První podání. Iniciativa EFP je podporována programem EU Kreativní Evropa – Média a příslušnými členy EFP.

Uznávaná bosenská režisérka a scénáristka Jamila Žbanić působí v Karlových Varech jako mentorka mladých filmařů. Počítá se nejen s její aktivní účastí v sekci První podání, ale na programu je také setkání a diskuse se studenty a filmovými profesionály.

První podání podporují tyto členské organizace EFP: Association of Filmmakers of Bosnia & Herzegovina, Croatian Audiovisual Centre, EYE International (Nizozemí), Georgian National Film Center, Instituto do Cinema e do Audiovisual I.P. / ICA (Portugalsko), Istituto Luce Cinecittà (Itálie), Polish Film Institute, Slovak Film Institute, Swedish Film Institute a Swiss Films.

Partnery Prvního podání 2018 jsou AMC Networks a Nespresso.

Rozhovory s letošními účastníky Prvního podání budou uveřejněny mediálními partnery EFP Cineuropa, Film New Europe, Fred FM Film Radio – The Festival Insider.

Podrobnější informace o Prvním podání 2018 najdete na www.efp-online.com.

 

Komentáře