Psáryfest 2018 podpořil mentálně hendikepované

Již 6. ročník dobročinného open-air festivalu Psáryfest proběhl v sobotu 12. 5. v Psárech u Prahy. Laura a její tygři, Anička Slováčková a další účinkující pomohli spolu s organizátory, partnery a všemi účastníky Psáryfestu 2018 podpořit klienty Domova Laguna Psáry.

Cílem festivalu Psáryfest 2018 bylo opět udělat radost tam, kde je to opravdu potřeba – klientům Domova Laguna Psáry. Jim je věnován i výtěžek z celé akce, který byl letos vynikající a překročil hranici 30 tisíc korun. Kromě finanční podpory přinesl Psáryfest také významnou podporu integraci mentálně postižených do většinové společnosti a především úsměvy na tváře klientů Domova Laguna. Celá akce proběhla za skvělé atmosféry a rekordní účasti návštěvníků, kterým patří velký dík!

Na Psáryfestu 2018 svým vystoupením podpořili dobrou věc Laura a její tygři, Anna Julie Slováčková s kapelou The Primes, Michal Šindelář, Antikvariát, CZECH IT, Matěj Tauš, Lucifer a Naděje. V rámci nesmírně bohatého doprovodného programu si všichni přítomní mohli užít také taneční představení s koněm a další unikátní vystoupení společnosti Equi Hanuš, Krejčovství pro Duši Kataryny Kuprysyuk, malování na obličej, skákací hrad, ukázku techniky hasičského sboru středočeského kraje a mnoho dalšího. Nechyběla ani tombola s dárky od partnerů festivalu.

„Z letošního ročníku Psáryfestu mám obrovskou radost. Naši klienti si celé odpoledne a večer moc užili,“ říká ředitel Domova Laguna Psáry Jakub Adámek a dodává: „Děkuji moc partnerům, účinkujícím a všem, kdo přišli a podpořili náš cíl pomáhat klientům najít co nejschůdnější a nejpřirozenější cestu životem!“

 

První ročník hudebního festivalu Psáryfest, který založil Dalibor Prokeš, proběhl v roce 2007 (tehdy ještě v Oseku u Strakonic pod jménem Osekfest). Psáryfest 2018 pořádá Domov Laguna Psáry a  společnost Kultura na dlani. Organizuje ho společnost Cathedral. Mezi hlavní partnery festivalu patří obec Psáry, Partners Financial Services, a.s., ČSOB Pojišťovna a Europrint, a.s.

Domov Laguna Psáry již téměř půl století nabízí dětem, mládeži i dospělým lidem s mentální retardací nejen profesionální speciálně pedagogickou péči, výchovu a vzdělávání, ale také normální lidský přístup a podmínky ke spokojenému životu. Je pro své obyvatele atraktivní nejen krásnou přírodou, která ho obklopuje, ale i vybavením nových moderních areálů, které nabízejí komplexní služby pro klienty s různou mírou a závažností postižení.

Zdroj: www.psaryfest.cz

Komentáře