Radovat se z maličkostí… Rozhovor s finalistou Muže roku

JO magazín je opět hrdým mediálním partnerem prestižní soutěže Muž roku. O svém favoritovi můžete rozhodnout i vy, a to prostřednictvím ankety na našich webových stránkách. Abyste finalisty lépe poznali, přinášíme exkluzivní mini rozhovory s každým z nich.

Jméno a příjmení: David Kovář

Věk: 27

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6450″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“318″}}]]

Proč jsi se přihlásil do Muže roku?

Pro mě jednoznačná odpověď: změnit život, který mě až do teď nenaplňuje tolik, jak bych chtěl. Doufám, že touto cestou se mi konečně podaří začít si plnit své sny. Jsem rád, že jsem se odhodlal přihlásit do této soutěže. Několik let jsem tu odvahu sbíral a nakonec se vyplatilo. Jsem opravdu šťastný a vděčný za tuto příležitost.

Co ti udělalo v životě největší  radost?

Tato soutěž a postup do finále. Ne, že by se mi nikdy nic nepodařilo, ale jsou to spíše věci, které jsou brány jako samozřejmost. V životě jsem moc velké štěstí neměl, tak tohle je pro mě obrovská výzva. Já jenom doufám, že díky této soutěži mě ty největší radosti teprve čekají. Jsem na to opravdu zvědavý a zároveň se těším.

Jaký dobry skutek jsi v životě vykonal?

Tady mě spíš napadá otázka, co je myšleno tím dobrým skutkem? Pomoci starému člověku přes ulici, nechat nemohoucího sednout v tramvaji, pomoci s těžkou taškou třeba do vlaku či podržet jenom dveře atd… To pro mě není ani tak dobrý skutek, jako samozřejmost. Třeba nedávno jsem pomáhal právě starší paní s těžkou taškou do vlaku a byla na mě tak milá, že jsem jí nakonec pomáhal celou cestu i s přestupy, přisedl jsem k ní a celou cestu jsme si povídali. To byl tak pozitivní a nabíjející člověk, že jsem měl hned ten den skvělou náladu, kterou už mi opravdu nemohlo nic zkazit. Člověk si řekne taková maličkost, ale to je právě to. Měli bychom se v životě radovat z těchto maličkostí a každý den se snažit nějak pomoci.

Čeho  chceš v životě dosáhnout?

Moje ambice jsou vlastně tak vysoké, že si člověk řekne, co tady vlastně ještě dělám. Už jako malý jsem si vždycky přál v životě něco dokázat a být třeba i slavný.  Popravdě jsem velký snílek, a to možná až moc. Pořád jsem jenom snil o tom, jaký by život mohl být “kdyby a kdyby”. Jenže jak víme, život o “kdyby” není a je to o tom, něco udělat. Samo vám do klína nic nespadne. Proto jsem přestal snít a začal jednat a teď jsem tady. Ale jestli otázka zní: „Čeho chceš v životě dosáhnout?“ Odpověď je: „Hlavně být šťastný, protože to je to jediné, co vám nikdo nevezme.“

Jaké nosíš spodní prádlo?

Tak nejlépe se cítím v boxerkách. Co se týče značky, je to různé. Ale snažím se kupovat spíše ty značkové, které bývají samozřejmě pohodlnější.

S kým bys chtěl strávit noc?

To víte, že jo, to vám tak řeknu. Ještě byste to někde řekli, a co bych si potom počnul. Ale až někoho takového potkám, kdo by za to stál, tak si to rozhodně nechám pro sebe, už jenom z taktních důvodů. Ještě byste mi zmařili moje plány. Každopádně na výběr partnerky jsem velice náročný, a jen tak nějaká mě neokouzlí.

Na jakou otázku bys pokaždé odpověděl JO?

Přesně vím, co by odpověděla většina mužů našeho národa, a to: “Půjdeš na jedno?” Což je mimochodem asi ta největší lež, co může být, protože u jednoho to ještě nikdy neskončilo. Ale já  nejsem bůhví jaký pivař, takže moje odpověď bude trošku jiného rázu, a to určitě k tématu této soutěže: „Chtěl bys být mužem roku?“

 

Komentáře