Taneční událost podzimu 2018: 420PEOPLE a PLEASE THE TREES uvádějí novinku THE WATCHER

Přední český soubor současného tance 420PEOPLE a doma i v zahraničí oceňovaná kapela PLEASE THE TREES – dalším milníkem v jejich spolupráci je nová inscenace s názvem THE WATCHERDivadle La Fabrika v Praze-Holešovicích. Premiéra je na programu 11. 9., reprízy následují 12. 9., 26. 9., 27. 9., 28. 10., 29. 10. a 5. 11. 2018. Workshop pro veřejnost s choreografem Václavem Kunešem, hudebníkem Václavem Havelkou z PLEASE THE TREES a s tanečníky 420PEOPLE se koná 2. 9. od 16:00 do 18:00 v La Fabrice a je určen pro všechny zájemce – od začátečníků po pokročilé.

THE WATCHER divákům nabídne mimořádně komplexní zážitek: Strhující choreografii uměleckého šéfa souboru 420PEOPLE Václava Kuneše v podání výrazných osobností nastupující taneční generace za doprovodu živé autorské hudby kapely PLEASE THE TREES. Tématem inscenace je rychlost doby a neustálá online přítomnost v kontrastu se zklidněním naší mysli, zastavením duše i těla a pozorováním sebe samého v čase a prostoru…

Představení vzniklo v koprodukci souboru 420PEOPLE, kapely PLEASE THE TREES, divadla La Fabrika a týmu externistů. Účinkují Francesca Amante, Fanny Barrouquére, Veronika Čimborová, Simona Machovičová, Filip Staněk & Please The Trees. Kostýmy navrhla Olo Křížová a za podobou scény stojí Hynek Dřízhal.

THE WATCHER
Nestíháme nestíhat. Z vlaku potřebujeme vidět do své ledničky. Výpadek signálu nás dostává na pokraj šílenství a při vybitém mobilu přestáváme existovat. Koncept Pozorovatele / The Watcher je starý tisíce let. Spočívá ve schopnosti vidět sám sebe z odstupu. K tomu potřebujeme najít si čas, o kterém neustále tvrdíme, že ho nemáme.

The Watcher vidí nejen celý svůj život, ale i životy ostatních. Nejdokonalejší technologie, kterou máme na dosah, je naše tělo. Kdybychom opravdu chtěli, dokážeme být najednou úplně všude.

The Watcher nezná minulost, přítomnost ani budoucnost. Naše životy jsou nitky vetkané do jednoho nekonečného koberce. Každé vlákno má své místo a důvod a společně tak vytváříme jakýsi nekonečný vesmírný koberec bytí.

Nové představení je o nevyužitých možnostech té nejlepší technologie, kterou máme, což je naše tělo a jeho schopnosti. Spojení tance s živou hudbou je tisíce let staré a osvědčené právě proto, že tyto někdy až nadpřirozené schopnosti umožňuje. The Watcher je ten, kdo umí propojit své vlastní schopnosti a alespoň na chvíli dokáže uvidět sám sebe. Zároveň tak i všechny ostatní. Bez signálu, bez wi-fi a bez internetu.

Zdroj: www.420people.org

Workshop 2. 9. s Václavem Kunešem – rezervace zde.

Komentáře