Večerníček slaví 50. narozeniny, vezměte děti na výstavu

Reklama

Centrum Černý Most hostí do 20. března výstavu České televize „Večerníček slaví 50“ a všichni malí i dospělí fanoušci oblíbených animovaných postaviček ji mohou navštívit zcela zdarma. Kluk s papírovou čepicí od malíře Radka Pilaře dennodenně vítá nejmenší u oblíbených pohádek. Kdo by si nechtěl pohrát s milovanými animovanými hrdiny? Nyní mají děti i jejich doprovod skvělou možnost si pohrát podle svých představ. V CČM na ně čekají rekvizity, scény a hrdinové z populárních českých večerních pohádek, jako jsou Rumcajs a Cipísek, Mach a Šebestová, Maxipes Fík, Bob a Bobek, Rákosníček, Krteček, Malá čarodějnice nebo Maková panenka. Expozici každou sobotu od 10 do 18 hodin doplní interaktivní workshopy či soutěže o pohádkové ceny. Své 40. jubileum v Centru Černý Most navíc oslaví Rákosníček, kterému přijdou v sobotu 19. března popřát jeho kamarádi z večerníčků; nebude chybět ani dort, promítání, kvízy a hádanky pro ostatní gratulanty. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7246″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“427″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Hned několik scén a tematických kulis z nejznámějších a nejoblíbenějších animovaných pohádek promění v měsíci březnu pasáže a Central Plazu Centra Černý Most v království večerníčků. V rámci expozic se seznámí s nejproslulejšími autory a animátory večerníčků, jako jsou Radek Pilař (Rumcajs), Adolf Born (např. Mach a Šebestová), Zdeněk Miler (Krteček), Zdeněk Smetana (např. Křemílek a Vochomůrka), Vladimír Jiránek (Pat a Mat), Jiří Šalamoun (Maxipes Fík) nebo Václav Chaloupek (např. Vydrýsek). „Nosnými tématy výstavy jsou také edukace a prezentace odkazu tuzemské animované tvorby pro děti coby jednoho z pokladů české kultury,“ řekla o konceptu autorka výstavy Jana Sommerová.

Výstava bude následně pokračovat na zámku Ctěnice.

 

Komentáře