Vesmír pro nejmenší a vzdělávací soutěž učitelů

Reklama

Líbí se Vám vesmír a chcete se dozvědět více? Nezapomeňte navšívit Libereckou iQLANDIA, která má nyní nový vzdělávací program Vesmír pro nejmenší i mezinárodní soutěž učitelů Science on Stage.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7449″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“290″}}]] 

Vesmír pro nejmenší – tak zní název nového speciálního programu Planetária, který v květnu odstartuje v liberecké iQLANDII. Primárně je určen pro děti z prvního stupně ZŠ a rovněž předškoláky z MŠ. Zábavný komentovaný pořad umožní malým badatelům procestovat Sluneční soustavu, vyzkoušet si řadu zajímavých pokusů a také zhlédnout animovaný film Astronaut. iQLANDIA rovněž pořádá pro učitele přírodovědných oborů národní kolo soutěže Science on Stage. Tak kantoři, neleňte a přihlaste svůj projekt, možnost máte do 31. července! Autorský pořad Planetária využívá kombinaci mluveného slova lektora, moderní audiovizuální techniky i názorných experimentálních pokusů. „Děti v šedesáti minutách procestují Mléčnou dráhu, zjistí, kde se v ní nachází naše planeta, či se stanou svědky vzniku Sluneční soustavy a planet před miliardami let. Také jim prozradíme, že Země není ve skutečnosti taková hladká koule, jak by se na první pohled mohlo zdát,“ říká Lukáš Durda, vedoucí Planetária a jeden z autorů programu. Vesmír pro nejmenší je hodně založen na interakci s dětmi. A co víc, obsah projekce lze přizpůsobit aktuálnímu zájmu a potřebám pedagoga.

Animák Astronaut
Pořad doplňuje animovaný film Astronaut. Jeho prostřednictvím se žáčci zábavnou formu dozvědí něco o výcviku kosmonautů, vlivu vesmírného prostředí na lidský organismus, pobytu na vesmírné stanici či technologii umožňující přežití v kosmu a spoustu dalších zajímavých informací.

Pane učiteli, na Stage!
Stejně jako před dvěma lety pořádá iQLANDIA národní kolo soutěže Science on Stage. „Jedná se o mezinárodní projekt, který je zaměřen na učitele přírodovědných oborů z nejrůznějších typů škol včetně těch mateřských. Science on Stage si bere za cíl povzbudit kantory z celé Evropy, aby si navzájem předali své lety nabité zkušenosti z učení,“ poznamenává Monika Vamberová, organizátorka festivalu za liberecké science centrum. Přihlášky mohou učitelé posílat do 31. července, v iQLANDII proběhne vyhlášení finále 30. září a mezinárodní kolo se potom uskuteční v létě 2017 v maďarském Debrecínu. Festival Science on Stage 2015 v Londýně reprezentovaly projekty jako například Pohádka o chemickém království z dílny iQLANDIE, Obléhací zbraně ve středověku nebo třeba Papírová geometrie.

Komentáře