Víte, kolik stojí operní pěvkyni Terezu Mátlovou příprava na koncerty? Budete se divit, k čemu to přirovnala!

Reklama

Operní pěvkyně Tereza Mátlová, kterou si fanoušci spíš vybaví jako Cosettu z muzikálu Bídníci či Carlottu ve Fantomu opery, je momentálně ozdobou ryze mužské společnosti operních pěvců Petra Bergera, Vladimíra Chmela a Daniela Hůlky. Dohromady je svedla společná práce na tvorbě CD a koncertním turné „Belcanto v opeře a muzikálu“.

„Pro některé lidi jsem nezařaditelná a možná mi to i škodí, protože spousta lidí z klasiky mě řadí do muzikálu a z muzikálu zase do klasiky. Teď dokonce zpívám ve swingovém muzikálu Zasněžená romance. Střídání žánrů je občas nápor na mozek, ale mne to baví. Jediný, kdo z toho není nadšený, je můj kouč Vladimír Chmelo. Tento rok se ale opeře věnuji hodně, protože mi přišly mi krásné nabídky. Ale něco za něco. Pokud chcete výsledky, musíte tvrdě makat. A je to i finančně náročné, platíte si kouče, platíte si hodiny. Kdybych byla někde v Dominikáně pod palmou, tak mi to vyjde nastejno. Ale beru to jako investici a vyplácí se mi to,“ smála se Tereza.

Repertoár koncertu dávali umělci dohromady ve spolupráci s produkční společností KVArt Production a Divadlem Na Maninách. Tereza Mátlová nastínila, co bude na programu: „Zařadili jsme nejen klasiku, ale i krásné árie a duety z muzikálů. Jasně, že Dracula Dana Hůlky nesmí chybět. Příprava je velice náročná. Není to jenom o zpěvu, ale čekají nás například i zkoušky šatů, do toho má každý rodinu a své další pracovní závazky. Ale posluchači si přijdou na své a věříme, že budou z koncertů odcházet spokojeni.“

Kvůli velkému pracovnímu vytížení jednotlivých umělců jsou jisté zatím tři koncerty: 11. ledna v Brně, 18. ledna v Pardubicích a 21. února v Liberci. V plánu jsou koncerty i v dalších městech po celé České republice.

Komentáře