Zlatá Slavice Lucie Bílá vydává nové album a říká: Mám ráda život! Navíc má vlastní řadu kávy

Reklama

Po více než třech letech od vydání alba Hana se Lucie Bílá vrátila do bratislavského studia Littlebeat, aby zde natočila své nové studiové album Ta o mně. První singl z nové desky „Protože“, který původně vznikl jako dárek k narozeninám jejímu partnerovi, se stal rádiovým hitem, na YouTube se držel v top trendech a nyní má téměř milion a půl shlédnutí. Nyní zpěvačka představuje píseň „Mám ráda život“ s klipem v režii Terezy Kopáčové a s kamerou Jana Malíře.

Přípravy pro realizaci této novinky začaly již před několika lety. Album Hana z roku 2016 bylo mimořádně příznivě přijato hudební veřejností, bylo oceněno platinovou deskou, a tak výběr repertoáru a realizačního týmu pro aktuální album následoval již záhy po vydání Hany. O naprosto mimořádném přístupu k realizaci této novinky svědčí skutečnost, že se vybíralo z více něž čtyřiceti původních písní, z nichž následně producenti s Lucií připravili třiadvacet demonahrávek, ze kterých se nakonec na album dostalo třináct nejlepších. Dbalo se nejenom na hudební složku, ale zcela zásadně i na jednotlivé texty. Často jsou témata zpracována na přímý podnět Lucie Bílé, a tak je zde hlavním leitmotivem láska ve všech možných podobách a radost ze života. Na rozdíl od Hany se na novince Ta o mně rozrostla základní autorská sestava Martin Šrámek, Andrej Hruška a Katarina Knechtová o další zvučná jména.

Mezi autory se zde objevuje, mimo výše jmenované, například hned třikrát zastoupený Marek Ztracený, momentálně jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků a také autor písniček pro další úspěšné interprety. Ostatně hned první dva singly z alba jsou jeho autorské. Jedná se o „Mám ráda život“ a písničku „Protože“.

Nové album je opravdu vymazlené. Za dva roky jsem nazpívala 23 písniček a z toho 13 těch nej prošlo posledními úpravami producenta, aranžéra a mistra zvuku Martina ‚Maxo‘ Šrámka a Andreje Hrušky. Díky tomu, že písničky psali přátelé a lidé, kteří mě znají, je album jako mé vyprávění o tom, na co myslím, co mi dělá radost, a co mě naopak dohání k šílenství. Zvláště písničky od Marka Ztraceného jsou psané mými slovy. Stála za tím tuna esemesek i hodin telefonování, ale především Markův obrovský talent pojmenovávat věci pravými jmény. Velkou radost mám i ze spolupráce s Janou Kirschner, kterou mám moc ráda, nebo z mladé talentované autorky Patricie. Album mi dělá radost, protože vypráví o mém životě. Je to prostě album o mně,“ prozrazuje zpěvačka.

Dalším zásadním novým autorským pilířem alba je pak dvojice Jan Vávra a Jana Infeldová ze skupiny Jananas. Na albu Ta o mně se podílejí jak na s humorem a nadsázkou pojatých písničkách („3 dny“ a „Cirkus bude“), tak textem například i na zásadní emotivní skladbě „Domov“, věnované mamince Lucie Bílé. Album obsahuje i další tři původní písně mladých autorů. „Nadechnou“ napsal a částečně i produkoval Marcell, zpěvák, skladatel a producent z nastupující nové vlny domácího popu. Písničkou „Léto“ přispěla mladá slovenská zpěvačka Zuzana Mikulcová a skladbou „Nevěřím“ generačně spřízněná Patricie Fuxová.

Závěrečná něžná ukolébavka „Pojď klidně spát“ je pak spoluprací Jany Kirschner a dalšího zástupce mladé generace, textaře Petra Soukupa. Album produkoval Martin „Maxo“ Šrámek, o mix se postaral Andrej Hruška ze studia Littlebeat a mastering provedl Miroslav Chyška.

S novým albem zároveň představuje Lucie Bílá i svou novou značku výběrové kávy LB Coffee. „Věřím, že vám káva vykouzlí tu správnou atmosféru k poslechu,” doplňuje Lucie Bílá o svých novinkách.

Na 10. prosince pak chystá držitelka nespočtu ocenění speciální vánoční galakoncert v pražské O2 areně. Už teď je zcela jasné, že se bude jednat o naprosto jedinečnou show. Chybět nebude kapela Petra Maláska, Bílý sbor, symfonický orchestr, 3D hologramy a poprvé naživo zazní ochutnávky z nového alba.

http://www.luciebila.com/

Foto Lenka Hatašová/ Supraphon

Komentáře