Zpěvačka Míša Nosková a Jindřich Čanda a rekord v Guinessově knize rekordů. Co s tím mají společného?

Reklama
V hotelu Diplomat byl pokořen světový rekord se zápisem do Guinessovi knihy rekordů, který udělal  český rekordman Jan Kareš a posunul tím svůj vlastní světový rekord v počtu shybů za hodinu. Sekundantem a zároveň odborným dozorem byl  Jindřich Čanda, který si s sebou vzal svou snoubenku zpěvačku Michaelu Noskovou. Celá akce proběhla v den otevření nového fitness centra Honzy Kareše právě ve zmíněném hotelu Diplomat, která byla navíc zakončena afterpárty až do pozdních nočních hodin.

„Honza udělal přes dvanáct set shybů za hodin. To mnoho lidí neudělá ani za celý život.“  směje se Jindřich a dál pokračuje: „Při posledním rekordu mu dozor dělal sám Arnold Schwarzenegger, no a dnes ho dělám já. Takže jsem určitě v dobré společnosti. Každopádně je to neuvěřitelný výkon. Honzu respektuji a obdivuji. A on říkal, že respekt je oboustranný.“

Jan Kareš je rovněž držitelem několika titulů Iron Man a je rovněž bývalým českým reprezentantem ve sportovním lezení, a  držitelem několika světových rekordů.

Výkonu Jana Kareše přihlíželo spoustu zajímavých osobnostní. Mezi nimi byly například naše olympionička Kateřina Neumannová, zpěvačka Michaela Nosková, která nakonec jako překvapení večera i zazpívala nebo Jakub Kohák, který celou akci uváděl.

A co na to sám Jan Kareš: “Jindřich je takový guru v našem oboru a tak jsem rád, že to byl právě on, kdo mohl při mém rekordu být. A pro mě to navíc bylo osobní, neboť asistovala i má snoubenka Evička. To jsem opravdu nemohl zklamat.“ směje se Honza. “Jinak pokusy o rekord plánuji při výjimečných událostech. Naposledy to bylo v Barceloně na Arnold Classic anebo v Dubaji na světovém sportovním veletrhu. Původní rekord 1124 shybů jsem dnes překonal asi za 55min. A nakonec ten nový rekord za hodinu je 1246, ale myslím, že jsem tím neskončil.“ směje se šibalsky.

A co k tomu dodává Míša Nosková? „Vůbec si nedovedu představit, že bych udělala více než 5 shybů a to už vůbec nepočítám, že Honzovi je 48 let. To snad ani není možné.“ s údivem komentovala jeho výkon Michaela Nosková. Ani ona ale s tréninkem nezahálí a přestože s partnerem Jindřichem již brzy očekávají miminko, rozhodně se prý zdravého pohybu nehodlá prozatím vzdát. „Jindřich vše poctivě kontroluje a jakmile začnu cvičit něco, co se mu jen trochu zdá pro těhotenství nevhodné, hned mě opraví, takže se není čeho bát. Jsme i s miminkem v těch nejlepších rukách.“ uzavřela Míša.

Komentáře