Zpěvák David Deyl velkolepě oslaví 10 let na scéně, jeho hostem bude Monika Absolonová

Reklama

Zpěvák David Deyl si připomene už tuto sobotu desetiletí na české hudební scéně. Posledními zkouškami se charismatický zpěvák připravuje na koncert nabitý svými autorskými písněmi, který se uskuteční 9. listopadu v Kongresovém centru Praha. Davida Deyla doprovodí Severočeská filharmonie Teplice a hostem bude zpěvačka Monika Absolonová.

David Deyl, jeden z mála původních autorů hudby u nás propojuje moderní a populární písně s klasickou hudbou. Úspěch mezi fanoušky dokládají mimo jiné videoklipy na Youtube, které mají přes 80 milionů shlédnutí. Koncert bude obrovským zážitkem nejen pro mé úžasné fanoušky ale i pro mě samotného. Vždy když svoje písně skládám, těším se na chvíli, kdy je zahraji živě právě svým fanouškům. Ti se mohou těšit na skvělý zvuk v podání severočeských filharmoniků, které ale doprovodí ještě kapela – klavír, bicí, kytara a baskytara,“ říká David Deyl.

Součástí koncertu bude také projekce, která zmapuje průběh desetileté kariéry Davida Deyla, jeho videoklipů a záběrů z jeho práce. Fanoušky čeká také vystoupení tanečníků, které doprovodí autorovu hudbu. Zazní i letní hit Ahora, který vyhrál Zlatou českou dvanáctku Českého rozhlasu a na Spotify se blíží k hranici dvou milionů streamů.

David Deyl vydal čtyři autorská sólová alba. V těchto měsících pracuje na novém, kde se objeví také poprvé jeho vlastní písně ve stylu Latin pop. Zpěvák dostal také několik ocenění. Například cenu pro nejúspěšnějšího mladého autora OSA v roce 2010, nebo cenu Grand Prix Hvězdná brána na Mezinárodní hudební soutěži uměleckých fakult v Rusku. Získal také dvě stejné nominace na Objev roku v roce 2010 a to v Českém Slavíkovi a na cenu Anděl. V roce 2017 také dostal ocenění Šarmantní osobnost roku Českého rozhlasu.

Komentáře