Zpěvák Janek Ledecký zazpíval s filharmonií a okouzlil vyprodané Rudolfinum! Chystá další koncerty

Reklama

Zpěvák, skladatel Janek Ledecký za doprovodu Filharmonie Hradec Králové v pražském Rudolfinu představil v úterý 29. října symfonické verze svých nejslavnějších písní, včetně několika překvapení a hosta Ivana Hlase.

Za doprovodu Filharmonie Hradec Králové a hosta Ivana Hlase si zcela podmanil vyprodanou Dvořákovu síň pražského Rudolfina.

Symphonic Tour předcházela koncertní šňůra unplugged: „Akustické turné bylo pro nás tak příjemné překvapení, že jsme se rozhodli udělat z toho každoroční tradici. A to, jak jsme ty písničky rozebrali až na dřeň, nám teď báječně pomáhá při budování symfonických verzí. Některé kapely jedou symfonické turné tak, že k už hotovým aranžím ‚přimontují‘ orchestr. Takže ten symfoňák tam mají vlastně jenom pro oko. My to stavíme poctivě od začátku,“ říká Janek Ledecký.

A protože pražský koncert byl úplně vyprodaný, tak Janek Ledecký připravil ve stejný den pro novináře 30minutový výběr z koncertu, včetně vystoupení hosta Ivana Hlase. Parťák z Hanspaulky se také stal kmotrem luxusního vinylu JANEK LEDECKÝ UNPLUGGED, který kromě LP desky obsahuje bohatý obrazový booklet, CD a unikátní kód ke zhlednutí koncertního videa.

Symphonic tour se završí dvěma koncerty v Hradci Králové (4. 11.) a brněnském Janáčkově divadle (7. 11.).

Od 24. listopadu Janek Ledecký absolvuje celkem 26 vánočních koncertů po celé České republice.

Foto: Ivan Krejza

Komentáře