Zpěvák Radek Banga si zahrál v seriálu. Není tu delikvent, ale astrofyzik!

V novém seriálu Šeptej Nahá Stín o pěti kamarádech, kteří společně řeší záhadu, se objeví v roli studenta astrofyziky zpěvák Radek Banga. Krátkometrážní seriál se vysílá od 28. února na internetové televizi OBBOD, která v minulosti přinesla divákům seriály Vyšehrad či Lajna.

Pro Radka Bangu byla postava matfyzáka Robina Majera první hereckou nabídkou, která ho nepasovala do role delikventa nebo psychopata. „Herectví mě vždy lákalo, ale většinu nabídek jsem odmítl. Tento seriál mne ale zaujal tím, že je úplně jiný. Člověk nad dějem musí skutečně přemýšlet, má to hloubku. Musím říct, že mne tahle nová zkušenost opravdu chytla, tak třeba mne uvidíte i v dalších rolích,“ dodává Radek.

Robin je normální kluk, který studuje vysokou školu, má spolubydlící a běžné starosti průměrného vysokoškoláka. Samotný casting na všechny role trval téměř rok. „Viděla jsem stovky tváří. Chtěla jsem do seriálu obsadit nové neokoukané herce a o každé postavě jsem navíc měla přesnou představu. Chvilku tedy trvalo, než jsme našli ty ´správné´ představitele,“ vysvětlila autorka scénáře a zároveň režisérka seriálu Nora K.

Do role Robina chtěla romského herce. „Asi rok předtím jsem si v jedné diskuzi pod článkem o filmu s Romem v hlavní roli přečetla něco ve smyslu ´jak je máme mít rádi, když nám je ukazujete pořád jako zloděje a retardované´. A tak jsem chtěla přispět k upravení tohoto mediálního obrazu,“ dodala režisérka s tím, že i když se při psaní částečně nechala inspirovat Bangou, na castingu měla původně jiné herce. „Dlouho se nám ale tu roli nedařilo obsadit, tak jsem si řekla, proč nezkusit oslovit přímo Radka. Ten reagoval velmi pozitivně s tím, že fyzika je dokonce jeho koníček. Takže si to přirozeně ´sedlo´,“ upřesnila autorka mysteriózního sitcomu.

Robin v Praze spolubydlí se Sofií a Viktorií, které ztvárňují Anna Lucie Schollerová a Andrea Hodíková, další postavy hrají Daniel Mavrov a Lea Kolouchová. „Asi nejsložitější úlohu měla Anna Lucie Schollerová, která to v podstatě celé odehrála nahá. Ale její nahota má v seriálu své důležité místo,“ objasnila Nora K. Zbytek týmu je mezinárodní. Odborným konzultantem je skutečný zaměstnanec Evropské kosmické agentury Marek Peca, odborník na digitální technologie, působící v Nizozemí. Sama režisérka žije v New Yorku a část seriálu vznikala i v USA. V obsazení se tak objeví i několik amerických jmen ve vedlejších rolích.

„Myšlenka natočit vlastní seriál vznikala v mé hlavě dlouho. Několik posledních let se zabývám jak v USA, tak v ČR stand-upem a psaním vtipů na zakázku. V roce 2015 jsem psala vtipy například pro Leoše Mareše nebo do pořadu Prsťáci, s režisérkou Lenkou Kny jsem spolupracovala na scénáři k celovečerní komedii s Martinem Dejdarem a Annou Polívkovou. Postupně jsem si uvědomovala, že se chci psaním a vytvářením příběhů živit, a tak jsem odešla ze své práce právníka a věnuji se tvůrčí činnosti naplno,“ vysvětlila autorka.

Sitcom Šeptej Nahá Stín se natáčel v průběhu roku 2018 zejména v Praze a vysílat se bude na internetové televizi OBBOD v týdenním intervalu. První sezona má šest dílů.

Komentáře