15 receptů na vánoční cukroví bez cukru

Reklama

Cukroví se nemusíte odříkat ani ve chvíli, kdy jste na dietě nebo se jen bojíte, lednového stoupnutí na váhu. KetoMix představuje 15 tradičních receptů na skvělé vánoční cukroví, po kterém nepřiberete! Neobsahuje ani gram cukru, přesto ho od toho běžného nerozeznáte. Na chuť ani na pohled.

Proč byste se měli většímu množství cukru vyhýbat?

Průměrný Čech totiž zkonzumuje každý rok téměř dvacet kilogramů cukru. To je dvakrát větší spotřeba, než kterou doporučuje WHO (Světová zdravotnická organizace). S ohledem na blížící se vánoční svátky je toto číslo více než alarmující. Cukr je právem nazýván novodobou drogou, která má nepříznivý vliv na zdraví a způsobuje mnoho civilizačních onemocnění jako je obezita, kardiovaskulární choroby, hypertenzi, zhoubné nádory související s obezitou nebo diabetes. Proč si tedy letos neudělat takové cukroví, které je od toho klasického k nerozeznání a přitom zdravé?

 

 1. LÍSKOOŘÍŠKOVÉ KULIČKY

Ingredience: BIOnuta lískooříšková čekanková, 1 lžíce čokoládové příchutě KetoMix, 1 lžička kakaa, lískové oříšky (celé i nasekané)

Postup: Všechny suroviny smíchejte a ze vzniklé hmoty vytvarujte kuličky. Do každé z nich zapracujte 1 celý lískový oříšek. Hotové kuličky pak obalte v nasekaných oříšcích a podávejte.

 

 1. ČOKOLÁDOVO-KOKOSOVÉ ČTVEREČKY

Ingredience: 125 g kokosového másla, 1 lžička čokoládové příchutě KetoMix, 2 lžičky kakaa, 100 g kokosového oleje, čekankový sirup podle chuti

Postup: Nejprve rozpusťte kokosový olej. Přidejte kakao, čokoládovou příchuť a čekankový sirup a míchejte dohladka. Připravte si formičky na čokoládové bonbony (můžete použít i tvořítko na led), nalijte polovinu čokoládové směsi a uložte na chvíli do mrazáku. Jakmile čokoláda ztuhne, přidejte kokosové máslo (pokud je příliš tuhé, povolte jej zahřátím) a zalijte zbytkem čokoládové směsi. Poté formu opět uložte do mrazáku, dokud vše neztuhne.

 

 1. BANÁNOVÉ KULIČKY

Ingredience: 100 g kokosového másla, 2 lžičky banánové příchuti KetoMix, kokos na obalení

Postup: Smíchejte kokosové máslo a banánovou příchuť. Vytvarujte kuličky a hned obalujte v kokosu. Nechte ztuhnout v lednici.

 

 1. JAHODOVO – KOKOSOVÉ ČTVEREČKY

Ingredience: 250 g kokosu, 2 lžičky jahodové příchuti KetoMix, 80 g kokosového oleje, Čekankový sirup dle chuti

Postup: Všechny suroviny smíchejte dohromady. Vzniklou směs nalijte na menší plech a dejte ztuhnout do lednice. Poté nakrájejte na malé čtverečky.

 

 1. BURÁKOVÉ MLSKY

Ingredience: 120 g kokosové mouky, 2 lžičky vanilkové příchutě KetoMix, 2 balení
Čekanko-arašídového krému, čokoláda bez cukru

Postup: Teplem povolený čekanko-arašídový krém smíchejte s vanilkovou příchutí a kokosovou moukou. Vypracujte tužší těsto a z něj pak vytvořte kuličky.   Vložte je na plech a zmáčkněte do tvaru kulaté sušenky. Vše vložte do mrazáku, dokud neztuhnou. Ve vodní lázni nechte rozpustit čokoládu, namočte každou sušenku a nechte je ztuhnout v lednici.

 

 1. SNĚHOVÉ PLACIČKY

Ingredience: 300 g kokosu, 80 ml kokosového mléka, 2 lžičky vanilkové příchutě KetoMix

 

Postup: V kuchyňském robotu rozmixujte kokos a vanilkovou příchuť do hladké konzistence. Přidejte kokosové mléko a mixujte, dokud se všechny ingredience nespojí. Mokrýma rukama vytvořte kuličky, které na tácu vytvarujte do placiček. Poprašte kokosem a vložte do lednice.

 

 1. SNĚHOVÉ PLACIČKY S ČOKOLÁDOU

Ingredience: 300 g kokosu, 3 lžíce kakaa, 2 lžičky čokoládové příchuti KetoMix, 4 lžíce kokosového krému

Postup: V kuchyňském mixéru rozmixujte kokos, kakao a čokoládovou příchuť do hladké konzistence. Přidejte kokosový krém a mixujte, dokud se vše nespojí. Mokrýma rukama vytvořte kuličky, které na plechu vytvarujte do placiček. Poprašte kokosem a uložte do lednice.

 

 1. KÁVOVÉ KOPEČKY

Ingredience: 4 bílky, 100 g kokosové mouky (rozemleté mandle, ořechy), 2 lžičky kávové příchuti KetoMix

Postup: Bílky vyšlehejte spolu s kávovou příchutí do tuhé pěny a postupně přimíchávejte kokosovou mouku (rozemleté mandle nebo ořechy). Na plech vyložený pečícím papírem tvořte menší kopečky. Ty pak vložte na 10 minut do trouby a pečte při 160°C.

 

 1. KOKOSKY

Ingredience: 4 bílky, 150 g kokosu, 2 lžičky kokosové příchutě KetoMix

Postup: Bílky vyšlehejte do tuhé pěny a postupně přimíchávejte kokos s kokosovou příchutí. Na plech vyložený pečícím papírem ukládejte malé kokosky. Pečte v troubě při 150°C asi 10 minut.

 

 1. CITRONOVÉ BOCHÁNKY

Ingredience na těsto: 55 g bílého jogurtu, 55 g másla, čekankový sirup podle chuti, 1 vejce, 180 g mandlové mouky, 2 lžičky vanilkové příchuti KetoMix, šťáva a kůra z 1 citronu

Ingredience na polevu: citronová kůra, šťáva z 1 citronu a 20 g vanilkové příchutě KetoMix

Postup: Vyšlehejte změklé máslo, jogurt, citronovou šťávu a kůru. Do směsi zapracujte vejce a přidejte mandlovou mouku s vanilkovou příchutí. Vzniklé těsto zabalte do potravinové folie a dejte na 30 minut odpočinout do lednice. Vytvarujte malé bochánky a dejte na plech vyložený pečícím papírem. Pečte v troubě při 180°C asi 10 až 15 minut dokud vršky nebudou lehce zlatavé. Na polevu smíchejte uvedené ingredience a po úplném vychladnutí bochánky jí pocákejte.

 

 1. VÁNOČNÍ SUŠENKY

Ingredience: 40 g másla, 1 odměrka koktejlu, 1 odměrka houstiček,
1 lžička vanilkové příchuti KetoMix, 1 bílek, špetka skořice, mletého hřebíčku a zázvoru

Postup: Všechny ingredience smíchejte a vypracujte těsto. Vyválejte a vykrojte sušenky. Ty pak sušte v troubě při 100°C asi 30 minut.

 

 1. MANDLOVÉ DORTÍČKY

Ingredience: 100 g mandlové mouky, 80 g jemně sekaných mandlí,
2 lžičky vanilkové příchuti KetoMix, 7 vajec, čokoláda bez cukru, mandle na ozdobu

 

Postup: Z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Opatrně po částech vmíchejte mouku, mandle, vaječné žloutky a vanilkovou příchuť. Vzniklé těsto nalijte na plech a pečte při 180°C asi 10 minut. Z vychladlého korpusu vykrajujte kolečka, která namáčejte v rozpuštěné čokoládě a ozdobte mandlí.

 1. MANDLOVÉ ČEPICE

Ingredience: ořezky z mandlových dortíčků, máslo pokojové teploty, čokoláda, kokos nebo nasekané oříšky

Postup: Ořezky umixujte dohladka. Přidejte máslo – takové množství, aby hmota držela pohromadě. Tvořte kopečky, které namáčejte v čokoládě a kokosu nebo sekaných oříšcích.

 

 1. OREO SUŠENKY

Ingredience na těsto: 230 g mandlové mouky, 4 lžíce kakaa, 1 lžíce prášku do pečiva, 2 lžičky kokosové příchutě KetoMix, špetka soli, 125 g másla,
1 vejce, vanilkový extrakt

Ingredience na náplň: 100 g sýra, 2 lžíce másla, 1 lžička vanilkové příchutě KetoMix

Postup: Smíchejte všechny suché ingredience. Máslo vyšlehejte do pěny a přidejte vejce a vanilkový extrakt. Po částech zamíchejte suchou směs. Vzniklé těsto zabalte do potravinové folie a uložte asi na 15 minut do lednice. Za pomoci pečícího papíru vyválejte placku a vykrajujte stejná kolečka. Pokračujte, dokud nezpracujete celé těsto. Pečte při 180°C asi 10 minut. Před slepováním náplní, kterou vytvoříte smícháním uvedených ingrediencí, nechte úplně vychladnout.

 

 1. ČOKOLÁDOVÉ BONBÓNY S OŘÍŠKY

Ingredience: 50 g kakaového másla, 100 g mandlového másla, 3 lžičky čokoládové příchutě KetoMix,
2 lžičky kakaa, 60 g nasekaných ořechů

Postup: Ve vodní lázni rozpusťte kakaové máslo. Postupně přidejte všechny ostatní suroviny a dobře rozmíchejte. Získáte hladkou směs s oříšky. Směs vložte do formy na čokoládové bonbony a nechte ztuhnout v lednici. Po dvou hodinách můžete servírovat.

 

Další recepty a informace najdete na www.ketomix.cz.

Komentáře