Bravo! Piloti Charouz Racing System ovládli první den testů F2 v Bahrainu!

Reklama

Společně s formulí 3 absolvuje na Bahrain International Circuitu v Sakhiru od neděle svůj první třídenní test i 22 pilotů šampionátu FIA Formule 2. Mistrovství letos bude obsahovat 12 podniků po dvou závodech v rámci velkých cen formule 1. Prvním z nich bude – pokud to světová zdravotní situace dovolí – za tři týdny právě velká cena Bahrainu v Sakhiru.

Jedním z 11 týmů šampionátu je česká stáj Antonína Charouze, Charouz Racing System. Manažer týmu Bob Vavřík vsadil na jednoho zkušeného pilota a jednoho nováčka. 23letý Švýcar Louis Deletraz může čerpat ze zkušeností tří sezon v tomto šampionátu a testoval již i stroj formule 1. Stejně tak jako Délatraz, jehož otec v Grand Prix jezdil za týmy Pacific a Larrousse, má i Charouzův druhý jezdec tátu známého jména: 21letý Pedro Piquet je synem trojnásobného mistra světa Nelsona a v kokpitu formule 2 se po několika sezonách ve formuli 3 letos ukáže poprvé.

První ze tří dní testů na trati, kterou ráno trochu „ogumovaly“ vozy formule 3, vejde do dějin formule 2 zvláště pro použití nových, na první pohled poněkud komicky působících dvacetipalcový ráfků firmy O.Z. a jim odpovídajících pneumatik Pirelli.

První tříhodinová session skončila dopoledne pro českou stáj Charouz Racing System výborně: Louis Delétraz zajel nejrychleji a jeho kolega Pedro Piquet si za Nobuharem Macušitou (MP) a Jehanem Daruvalou (Carlin) zajistil 4. čas! A nebyly to jen časy, které potvrdily dobrou připravenost týmu zpod hradu Žebrák. Delétraz s Piquetem byli schopni absolvovat kolo za kolem bez vážnějších technických problémů, zatímco třeba piloti německé stáje HWT neujeli ani kolo.

 

Odpoledne trať znatelně zrychlila a nejrychlejším byl jezdec, který byl zároveň nejpilnější: Pedro Piquet ujel 31 měřených kol, zlepšil se o 2,2s a byl tím také nejrychlejší vůbec! Povedený to úvod v české stáji a ve formuli 2. Brazilec zajel o 0,2s rychleji, než nadmíru zkušený Japonec Macušita (MP), kterému na listině časů následovali další tři relativně nezkušení jezdci: Indický junior Red Bullu Jehan Daruvala (Carlin), Izraelec Roy Nissany (s necelou sezonou zkušeností z F2) a Novozélanďan Marcus Armstrong (ART). Také druhý Charouzův jezdec, Louis Delétraz se při svém návratu do české stáje znovu předvedl dobře naladěn a zapsal si 8. čas. Škoda problémů s motorem jeho monopostu v posledním sektoru, jinak z toho mohlo být double.

Sestavě týmů se v Bahrajnu dostalo oproti plánované soupisce dvou změn. Dán Christian Lungaard je kvůli Corona-virusu v karanténě a nahradil ho bývalý pilot F1 Sirotkin. Japonec Marino Sato byl odpoledne ze zatím neznámých důvodů u Tridentu nahražen zkušeným Francouzem Dillmannem.

 

Výsledek dopoledního testu FIA-Formule 2 v Bahrainu:

  1. Pedro Piquet, Charouz 1:41,877s
  2. Nobuharu Macušita, MP 1:42,070s
  3. Jehan Daruvala, Carlin 1:42,163s
  4. Roy Nissany, Trident 1:42,317s
  5. Marcus Armstrong, ART 1:42,331s
  6. Sean Gelael, DAMS 1:42,449s
  7. Tom Dillmann, Trident 1:42,468s
  8. Louis Deletraz, Charouz 1:42,498s
  9. Artem Markelov, HWT 1:42,504s
  10. Yuki Tsunoda, Trident 1:42,525s

 

Foto: Dutch Photo Agency

 

Komentáře