Celebrity na premiéře filmu Louskáček a čtyři říše: Dorazila i Bára Šporclová Kodetová s dcerami

Reklama

Rodinný film studia Disney Louskáček a čtyři říše dnes vstupuje do českých kin. Slavnostní premiéru si nenechaly ujít české celebrity.

Slavnostní premiéra dobrodružného filmu pro celou rodinu Louskáček a čtyři říše proběhla v multikině CineStar na Černém Mostě ve středu 31. 10. 2018. Navzdory teplému podzimu se české celebrity přišly navnadit na nadcházející vánoční atmosféru prostřednictvím kouzelného pohádkového příběhu Louskáček a čtyři říše. Ten jde oficiálně do kin dnes ve čtvrtek 1. listopadu.

Kristýna Janáčková s partnerem Michalem Škrabákem a synem Luisem Frederikem
Syn herečky Janáčkové Luis Frederik je malý módeman. Na premiéru se chtěl vyladit do sportovně elegantního stylu. V mikině jít nechtěl, a tak si vzal elegantní kabátek. „Všechno oblečení si nyní chce nakupovat sám a sestavuje si vlastní modely a nechce, abych mu s tím pomáhala,“ říká Frederikova máma, herečka Kristýna Janáčková, a dodává: „Doma si stoupne před zrcadlo a říká: ‚Hm, jsem za fešáka.‘A po kom tento vytříbený vkus zdědil? Herečka Kristýna říká, že módu s partnerem Michalem mají rádi oba, nicméně Frederik s tím přišel úplně sám. Inspiraci ale hledal zřejmě u táty, protože kabát a celý outfit má podobný s tátovým. Kšiltovku si vzal Captain America, protože má rád Marvely, a myslel i na detaily jako jsou ponožky – každou má jinou, protože jak říká – ‚teď je to moderní.‘

Lenka Termerová s manželem Morisem Issou a vnučkou Františkou
Dcera Marty Issové a Davida Ondříčka Františka se na pohádku moc těšila. Miluje pohádky a doma se na ně dívají s maminkou Martou a sestřičkou. Ta ale na premiéru nemohla přijít, protože je nemocná. Františka už chodí do první třídy. Škola ji baví. Navštěvuje školu, kde rozvíjejí talenty dětí individuálně. Aby je učení bavilo, tak do nich učení nedrilují, ale děti se učí hrou. U Františky byla Zoubková víla – má vytržené dva zoubky. Jeden si vytrhla Františka sama a druhý paní zubařka. A za statečnost dostala postavičky z Lega.

Herečka Denisa Nesvačilová, která se odhalila již ve dvou českých filmech Miluji tě modře a Jak básníci čekají na zázrak, přišla s maminkou, která vypadá jako její starší sestra. Josef Polášek přišel s dcerou Alžbětou, Barbora Šporclová Kodetová se starší dcerou Violetou a mladší Sophií. Vendula Křížová přišla se svými dětmi. I po porodu tří dětí stále váží 50 kilo a má skvělou postavu. Tu jí závidí každá žena.  Šárka Grossová dorazila s dcerou Natálkou a kamarádkou.  Natálie toho má hodně – škola, divadlo, muzikály,… Maminka Šárka říká, že Natálie je svědomitá, i když má spoustu divadel tak má školu na prvním místě. Ví, že kariéra může být pomíjivá, a tak chce studovat a mít zadní vrátka.

O filmu Louskáček a čtyři říše
Klára (Mackenzie Foy) chce jediné, a to je klíč – takový, který otevře skříňku, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit, kterou napne její kmotříček Drosselmeyer (Morgan Freeman) o Štědrém večeru, ji k tomu klíči zavede – jenže ten v mžiku zmizí do záhadného a fantastického paralelního světa. Právě tam se Klára setká s vojákem a louskáčkem Filipem (Jayden Fowora-Knight), armádou myší a regenty, kteří spravují tři říše: Říši sněhových vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí vstoupit do Čtvrté říše, kde panuje krutá Perníkářka (Helen Mirren), získat Klářin klíč a pokud to bude možné vrátit nestabilnímu světu harmonii. Ve filmu hrají Keira Knightley jako Cukrová víla a baletka Misty Copeland.

Vánoční film Louskáček a čtyři říše od Studia Disney režíruje Lasse Hallström na motivy klasické pohádky od E. T. A. Hoffmanna.

Foto: Lukáš Fabián, zdroj: Falcon

Komentáře