Dramox zve mezi oblíbené pohádkové hrdiny.

Reklama

První český divadelní videoportál Dramox slaví Den dětí každý den, nejen 1. června. Každý den dětem otevírá cestu k intenzivním divadelním zážitkům, které si mohou užít naplno a bez omezení.  Aktuálně je na Dramoxu dostupných přes 100 záznamů inscenací z repertoáru českých a slovenských divadel, přehledně rozdělených podle žánrů. Sekce  Dramox pro děti  nabízí více než 30 představení včetně příběhů s dobře známými hrdiny, jako jsou Spejbl, Hurvínek, Malý princ, Dášenka či Český Honza.

Prostřednictvím Dramoxu jsou do divadla samozřejmě zváni také rodiče či prarodiče, spolu s dětmi se tak mohou alespoň na chvíli vrátit do bezstarostného pohádkového světa, kde dobro vítězí nad zlem a osudové peripetie završí šťastný konec. Novinkou tohoto týdne je představení Šťastný princ Divadla Lampion, které vzniklo ve spolupráci s Divadlem bratří Formanů. Režíroval jej právě Matěj Forman. Jedná se o dojemnou pohádku o síle lásky, která se dokáže zcela obětovat. Výpravnou inscenaci na motivy proslulého příběhu Oscara Wildea uvede Dramox 3. 6. 2021.

Oblíbeným evergreenem v nabídce Dramoxu jsou představení legendárního Divadla Spejbla a Hurvínka. Například Hurvínkova nebesíčka prozradí, co se stane, když se Hurvínek rozhodne naučit svého psího kamaráda Žeryka mluvit lidskou řečí. Nesmrtelný příběh o setkání pilota a Malého prince v rozlehlé poušti ožívá v představení Malý princ plném hlubokých myšlenek a magických alegorií z Divadla Jána Polárika v Trnavě.  Hlavním hrdinou zábavného „loutkového“ sitcomu na pokračování Praštěné pohádky  z Východočeského divadla Pardubice je Český Honza, který s nezbytným uzlíčkem buchet putuje světem od jednoho nečekaného maléru ke druhému. Dalším pohádkovým „seriálem“ na Dramoxu je Velká policejní pohádka  Karla Čapka.  Napínavou detektivku, ve které nejde o zločin, nýbrž o kouzla, ale také o náklonnost a lásku, na jeviště přeneslo Těšínské divadlo.

O Dramoxu

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr záznamů divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online. Funguje na principu předplatného: měsíční předplatné stojí 299 Kč, cena ročního předplatného je 2 990 Kč. Většina prostředků získaných v rámci předplatného jde zpět divadlům, tvůrcům a hercům. Navíc je možné podpořit libovolnou částkou přímo konkrétní divadlo. Nově je Dramox možné sledovat také na televizních a mobilních aplikacích. Službu společně založili Martin Hájek, internetový podnikatel a majitel značky Livesport, Martin Zavadil, který se dříve věnoval stavění digitálních společností a mimo jiné pracoval v Creative Dock, a Radim Horák. Ten pomáhal spustit videoportál voyo.cz a vlastní firmu Weemazz 2.0, která pro vlastníky autorských práv odstraňuje z internetu nelegální kopie jejich děl.

Komentáře