Dvanáct krásek, armáda v bílém, se chystá na finále Miss léta. Proběhne už 12. září

Reklama

Finálový večer soutěže Miss Léta proběhne ve středu 12. září na Václavském náměstí na dvou místech – v hotelu Jalta a klubu Duplex. Na vítězku čeká automobil, věcné ceny i zakázky v zahraničí, pro soutěžící jsou připraveny ceny v celkové hodnotě půl milionu korun.

Na srpnovém soustředění proto finalistky pilovaly nejen choreografii na finálový večer, ale prošly i náročným kurzem modelingu. Kdo jsou favoritky, to napoví tradiční malé finále, které se uskuteční 1. a 2. září na výstavišti v Letňanech. Zde se finalistky Miss Léta stanou tvářemi největší automobilové výstavy u nás a bude z nich vyhlášena Miss Prague Car Festival.

Soutěž Miss Léta se liší od ostatních soutěží krásy zejména budováním silných přátelských vazeb mezi organizátory a soutěžícími. Je to jediná soutěž v České republice, která od svého vzniku nikdy nepotřebovala uzavírat smlouvu se soutěžícími, protože věří, že síla přátelství znamená víc než jakákoli smlouva.

V průběhu června a července proběhla v Aquapalace Praha celkem čtyři semifinálová kola Miss Léta, kde soutěžilo celkem 48 semifinalistek o postup do finálové dvanáctky Miss Léta, známé pod pojmem Bílá armáda. Novinkou ročníku 2018 byly streamované přímé přenosy ze semifinále. Po skončení každého kola se nové finalistky přesunuly na afterparty, na kterou je odvezla cabrio limuzína. Vítězky každého semifinále obdržely hodnotné ceny od významných světových značek.

Během srpna se finalistky účastnily focení a kurz zaměřený na rozvoj dívek v modelingovém světě, jako je catwalk, vizážistický kurz nebo průprava na práci v zahraničí. S Miss Léta spolupracují významní návrháři z České republiky i ze zahraničí, kdy vybrané finalistky Miss Léta tohoto i předchozích ročníků ještě tento podzim zamíří na módní show do Itálie, Kazachstánu a Ruska.

„Ve středu 12. září 2018 se těšte na finálový večer, který proběhne v Hotelu Jalta a v klubu Duplex na Václavském náměstí. V průběhu finálového večera se finalistky představí v tradičních outfitech Bílé armády, proběhnou přehlídky módních návrhářů a promenáda v plavkách. Vítězka Miss Léta 2018 kromě hodnotných cen a postupu na světovou Miss vyhrává roční pronájem novinky – luxusního SUV automobilu Ford Ecosport.“ Uvedla organizátorka soutěže Miss Léta, Alexandra Belingerová. „Ještě předtím se finalistky Miss Léta se stanou tvářemi největší automobilové výstavy u nás Prague Car Festival, kam se na ně mohou fanoušci a diváci přijít podívat o víkendu prvního a druhého září do Letňan“ dodala.

Víte, že…

Robert Novotný, prezident soutěže Miss léta, na tiskové konferenci uvedl, že je v současné době jediným pravomoc

ným držitelem práv k názvu MISS CZECH REPUBLIC ve smyslu průmyslových práv. „V rámci doplnění žaloby, kdy podklady doplníme v září, budeme požadovat ukončení nekalosoutěžního jednání, ukončení plagiátorství a ukončení užívání názvu MISS CZECH REPUBLIC Taťánou Makarenko,“ vysvětlil.

Komentáře