Finalista Eurovize, písničkář Tomáš Boček, radí v posledním singlu: Žijte naplno a dejte prostor emocím!

Reklama

Mladý muzikant s charakteristickým hlasem Tomáš Boček je jedním z osmi finalistů, kteří nás mohou reprezentovat v soutěži Eurovison Song Contest. Znáte ale jeho dílo? V prosinci vydal svůj druhý singl Don’t Know Why. 

Po úspěšné debutové písni You Are představil charismatický písničkář Tomáš Boček singl Don’t Know Why. Skladba vznikla ve studiu Soundevice pod producentskou supervizí Borise Carloffa, na nahrávání se podílel také vyhledávaný skladatel a kytarista Igor Ochepovsky. Druhá nahrávka je oproti prvotině vyzrálejší, svižnější, i více protkaná elektronickými prvky. Tomáš Boček vytváří energickou směsici soudobého kalifornského folku s moderním popem.

Don’t Know Why jsem napsal letos v létě a není ani tak o lásce, jak by se mohlo zdát. V prvé řadě je o přítomném okamžiku a bezprostřední potřebě jeho sdílení s lidmi, ke kterým nás to táhne, ať už z jakýchkoli důvodů,“ komentuje píseň Tomáš Boček a dodává: „Žít danou chvíli naplno a dát prostor všem emocím, těm pozitivním, i těm negativním, je většinou ohromně osvobozující, spousta lidí se ale bohužel některé z nich snaží neustále potlačovat“, dodává zpěvák.

K nové písničce vznikl také videoklip, který režírovala animátorka, ilustrátorka a fotografka Eliška Podzimková známá ze spolupráce s Jamie Oliverem či Vogue Magazine. Natáčení probíhalo na střeše domu v Praze na Letné, kde se Tomáš občas schází se svými přáteli. „Dlouho jsme s Tomášem řešili scénář a jednoho dne mě napadlo, že si prostě uděláme naši oblíbenou pohodu na střeše, jen k tomu tentokrát vezmeme kameru,“ popisuje vývoj natáčení Eliška Podzimková. A tak vzniklo velmi přirozené video odrážející uvolněnou atmosféru jednoho pozdně letního večera.

Aktuální tvorba Tomáše Bočka se vyznačuje pevnějšími hudebními obrysy, údernějšími tóny a živou rytmikou. Kromě nyní vydané nahrávky je v plánu také EP, jež by mělo vyjít v průběhu příštího roku.

Singl Don’t Know Why vyšel  7.12. u vydavatelství Tranzistor.

Více info:

MULTILINK: https://lnk.to/TomasBocekDontKnowWhyPR
FACEBOOK: https://www.facebook.com/TOMASmusic/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tombocek/

Foto Eliška Podzimková, Jan Salač

Komentáře