Heidi Janků má vlastní květinu! Dostala ji i Iveta Bartošová!

Reklama

Komu se to poštěstí mít svou „vlastní“ květinu. V Nemyčevsi u Jičína, kde se každoročně koná v Čechách i Evropě zcela unikátní výstava mečíků, to možné je. Řada známých osobností má kosatec, který nese jejich jméno. Nově zpěvačky Heidi Janků, ale i Iveta Bartošová.

Nestárnoucí Heidi si měla přijet do vísky ve východních Čechách přijet pokřtít mečík i se svým manželem Ivo Pavlíkem už vloni. Jenomže den před tím hudebník a zpěvaččin celoživotní partner na vždy odešel. Proto pochopitelně organizátoři křest těchto květin odložili.

Jak se říká, i tu největší bolest zahojí jen čas, a tak i když na svého milujícího a milovaného Ivoše Heidi myslí stále, to nejhorší má za sebou. Už se zase dokáže smát, a takzvaně „blbnout“ na pódiu, což ostatně o víkendu v Nemyčevsi ukázala. V rámci křtu a následné talk show zazpívala i několik svých hitů a dokonce zatančila. Roztančila i publikum, které s ní některé její pecky i zpívalo.

Heidi Janku se svým mečíkem

„Já jsem moc ráda a moc si vážím toho, že mám svůj vlastní mečík, je krásný a jsem o to raději, že jsem si  ho v té záplavě těch rozmanitých druhů sama mohla vybrat. Moc se mi ta akce líbí, je to hezký nálad a klobouk dolů před každým, kdo takové věci organizuje, protože si uvědomuji, že to není vůbec jednoduché. Jen pěstovat na zahradě kosatec nebudu. Přiznám se, a to bez mučení, že jsem špatný zahradník. Takže tuhle radost přenechám těm zkušeným, a pak se na „svůj mečík“ přijedu moc ráda podívat,“ řekla s úsměvem zpěvačka, která na akci dorazila se svým devítiměsíčním psím společníkem Edou.

„Eda je úžasný pes, rád cestuje. Jen je v pubertě, takže je více než živej. Ale je to miláček,“ prozradila Heidi, která léto tráví v Čechách a mezi odpočinkem doma u bazénu a dovolenou v Beskydech, jezdí po různých městských a obecních akcích a slavnostech, což ji prý baví, protože miluje setkání s publikem, což ji velmi nabíjí. Už za dva týdny vystoupí i na finále Muže roku v Náchodě.

Svůj mečík, i když trochu „in memoriam“ dostala také zpěvačka Iveta Bartošová. Vybrat a pokřtít ho přijela mladá zpěvačka Kamila Hübsch, která kromě svých písniček zpívá právě Ivetiny věci, a i proto od svých fanoušků často slýchá, že je „nová Iveta Bartošová“.

Pořadatelé výstavy mečíků v Nemyčevsi se zpěvačkou Kamilou Hübsch (vpravo), která kromě svého pokřtila i kosatec Batošové.

„Nikoho nekopíruji, lidi sami mi to začali říkat a já jen chci, aby tady její písničky zůstaly v „živém“ podání dál. Jsem proto ráda, že jsem měla tu čest vybrat mečík jak pro sebe, tak hlavně „pro Ivetku“ a pokřtít je. Bílý je Ivety, žlutý můj. A je mi taky velikou ctí, že jsem v plejádě osobností, které už svou květinu mají, stejně jako Heidi, která je skvělá ženská i zpěvačka,“ dodala Kamila Hübsch, momentálně točí nové písničky, na kontě má tři vydaná CD, zahrála si v televizi, populární je i na Slovensku a momentálně spolupracuje i se synem Jana Wericha – Jiřím Werichem Petráškem a nakladatelem Pavlem Meszarošem, v jejichž zájezdovém programu bude účinkovat a brzo ji uvidíme i v televizní show Hlas ČeskoSlovenska.

Foto: Jaroslav Hauer

Komentáře