Korunka nebo fazeta? V jakých případech je použít?

Reklama

Touha po dokonalém úsměvu hollywoodských hvězd není nic nesplnitelného.

Pokud nepatříte mezi ty, kterým dokonalý chrup nadělila sama příroda, cesta k němu bývá většinou lemována návštěvami stomatologie. Opravy nedokonalostí našich zubů lze realizovat prostřednictvím implantátů, fazet nebo korunek. Zatímco implantáty jsou řešením stavu, který je spojený s totální ztrátou zubu a nemožností využít ani jeho kořene, fazety a korunky jsou určeny k nápravě méně závažných stavů. Výběr mezi těmito řešeními ale není jen volbou estetickou a souvisí s konkrétními problémy a celkovou situací v ústní dutině, vždy je tedy třeba jejich aplikaci konzultovat s lékařem.

Zubní korunky

Korunky (dříve spíše kovové, dnes čím dál častěji zirkonové nebo celokeramické) se mohou vyznačovat vysokou mírou estetičnosti (na nasazené keramické korunky lze aplikovat nejrůznější cementy a zub bude poté vypadat zcela přirozeně), pevnosti a mechanické odolnosti.

Zubní fazety

Zubní fazety představují trochu odlišnou formu nápravy nedokonalostí chrupu. Fazety jsou malé keramické elementy nalepované na přední plochu zubu, které napodobují vzhled skutečné skloviny, a umožňují tak skrýt nejeden nedostatek v podobě nepříliš příjemné barvy, tvaru, přítomnosti výplní i nevhodného postavení zubu.

Výhodou fazet je neinvazivní podstata jejich aplikace, možnost nalepení na poškozené i umělé zuby, prakticky neomezená životnost a velmi vysoká barevná stabilita i snadná údržba (poškozené fazety lze samozřejmě měnit jednotlivě). Jak korunku, tak i fazetu díky moderním digitálním technologiím můžeme dnes zhotovit během 2 hodin, na počkaní

O tom, zda jsou pro řešení vašich problémů s chrupem vhodnější fazety nebo rovnou korunka se s námi neváhejte poradit. Velmi rádi s vámi vaši situaci zkonzultujeme a navrhneme nejlepší řešení podle vašich požadavků i možností.

 

Komentáře