Máme pro vás 5 nejlepších pláží na Kypru

Reklama

Snad nejčastější otázka turistů přijíždějících na Kypr je „Která pláž je na Kypru nejlepší?“ Nejlepší na co? Variant je totiž víc. Hledáte nejlepší pláž na koupání a opalování, na focení, na rande s vaší láskou, pro rodiny s dětmi nebo třeba na vodní sporty?

Tady jsem pro vás připravila přehled těch nejlepších pláží Kypru:

Nejlepší pláž na procházky

Finikoudes Palmová promenáda, Larnaka centrum města

Písečná pláž podél larnacké palmové promenády. Je tu spoustu palem, turistů a místních. Měří celkem 600 metrů a dá se tady nekonečně korzovat a pozorovat ruch města. Z jedné strany promenády je pláž s lehátky a slunečníky, naproti hotely, kavárnyrestaurace, kde si při koupání můžete dát oběd nebo zmrzlinu.

Milovníci kultury a historie si po koupání mohou odskočit do Středověké pevnostina konci promenády. Je zde malé Muzeum středověku se sbírkou keramiky, fotek, kreseb a dalších středověkých exponátů.

Vyšplhejte na hradby pevnosti. Výhled shora do centra města a na promenádu vám zcela jistě vylepší foto skóre vašeho alba z dovolené.

Pár minut od pláže najdete i nejznámější pravoslavný larnacký kostel Sv. Lazara další zajímavosti Larnaky.

Na opačné straně promenády najdete larnackou Marinu. Dětem zde můžete ukázat lodě a jachty.

Nejznámější a „nejprofláknutější“ pláž

Nissi Beach, Agia Napa

 

Slovíčko „Nissi“ se překládá jako ostrov. Jeden ostrůvek uprostřed moře najdete i tady. Kochat se výhledem na něj můžete přímo z plážového lehátka.

Pláž je písečná s jemným žlutým pískem. Moře je tu mělké, čisté a téměř tyrkysové. Užijí si to tady malé děti, neplavci, ale i milovníci plážových sportů a plážových party.

Mají tu vodní sporty, lehátka a slunečníky, z barů se line hudba (rádio, Reggae, Pop, House … nic pro milovníky úplného ticha a klidu). Kolem je spoustu naolejovaných opalujících se těl, vše doplněno fůrou lehátek a slunečníků. Tady to v létě opravdu žije! 

 

Nejlepší pláž pro páry
Konnos Bay, Agia Napa

Přijďte se sem schovat před zraky ostatních.

Romantická zátoka ve tvaru půlměsíce, spousta zeleně a voňavých borovic kolem vám zaručí, že se tady budete cítit víc v klidu než na jiných „komerčních“ plážích.

Do zátoky se dostanete po dřevěných schodech směrem dolů přírodní stezkou nebo sem najeďte autem „kam až to půjde“ a zbytek dojděte pěšky. Pěší cesta zpátky do kopce vám dá trochu zabrat, ale zase si vylepšíte fyzičku. A to se počítá.

Nejlepší pláž pro rodiny s dětmi
Fig Tree Bay, Protaras

Podle Tripadvisoru patří mezi TOP 25 nejlepších pláží světa.

Název v překladu znamená „Fíková zátoka“, ale fíky tu nenajdete. Pláž se pyšní hlubokým žlutým pískem, pozvolným vstupem do moře, ideálním pro děti. Dál od pobřeží, kde je voda hlubší a o něco chladnější, si zase výborně zaplavou dospělí.

Je to jedna z nejlepších pláží na celém Kypru. Z hotelů v centru Protarasu se k ní dostanete za pár minut pěšky.

Nejvíc focená pláž
Petra Tou Romiou (Řekova skála), Pafos

Tuhle oblázkovou pláž musíte povinně navštívit z několika důvodů.

Je to místo, kde podle pověsti vystoupila z mořské pěny bohyně lásky, krásy a plodnosti Afrodita. Kdo tuhle pláž nenavštívil, ten jako by na Kypru ani nebyl.

Když se zde podle pověsti vykoupete, omládnete minimálně o 15 let (opatrně s dětmi, ať vám tu po procesu omládnutí nezmizí definitivně)

Kdo na téhle pláži najde kamínek ve tvaru srdce, toho čeká velká láska nebo ta jeho současná vydrží až do smrti. Počítají se i kameny, které srdce připomínají jen trochu.

Na pláži zůstaňte až do odpoledne nebo pozdního večera. Západy slunceu Afroditiny pláže patří k nejlepším na Kypru.

Nejlepší pláž pro extrémní sporty
Avdimou Beach, kousek od Limassolu

foto Irena Jirásková

Tahle pláž je tak trochu skrytý poklad. I v létě je klidnější než většina jiných pláží ostrova. Je taky ideální pro kiting nebo windsurfing.

Dostanete se sem po hrbolaté cestě, kolem zemědělských farem a olivových hájů.Na pláži je žlutý písek a částečně oblázky.

Přivezte si sem svůj vlastní slunečníkručník nebo podložku, na které budete ležet. Lehátek a slunečníků k pronájmu je tady totiž i v hlavní sezóně minimum.

Když vám po koupání vyhládne, vydejte se do taverny pár minut chůze odsud. Můžete si tady dát třeba čerstvou rybu, mořské plody nebo skvělý řecký salát s fetou a olivami a k tomu znamenitě ochucené místní studené omáčky.

Autor: Radka Holešovská

radkaholesovska,cz

 

 

Komentáře