Mini – koníček

Reklama

Lidé mají různé koníčky, buďto něco sbírají, věnují se určitému sportu, malují, tvoří keramiku nebo si „hrají“ se dřevem, vynikají ve hře na konkrétní hudební nástroj či zpívají anebo chtějí něco opravovat, vylepšovat. Velká fanouškovská základna je mezi těmi, koho baví lepit modely. Proč je tento koníček ve tvoření mini-strojů tak oblíbený?

Modely aut, lodí, Star Wars nebo modely tanků? Nic z toho dnes není problém sehnat. Stačí mít svou oblíbenou epochu dějin, značku aut nebo třeba historickou událost. Fascinováni stroji a dějinami válek jsou většinou muži, dívky a ženy raději tvoří šperky nebo šijí a pletou oblečení. Zkrátka to, čím by se mohly zkrášlit. Muži tvoří často dlouhé hodiny věc, nad kterou ženy kroutí hlavou… Jak ho to mohlo tak uchvátit, ptají se občas samy sebe…

  1. Relax

Snad nejčastějším důvodem, proč muž rád zkoumá, sestavuje a lepí modýlky je jeho prostor a relaxace. Při lepení určitého modelu musí být jeden člověk, více rukou se k tomuto hobby „nevejde“. Moudrá žena ví, že u tohoto koníčka je muže lépe nerušit a hlavně nedělat průvan…

  1. Okouzlení technikou

Snad každý muž je uchvácen technikou. Současný automobilový průmysl nebo historie či snad průlomové dějinné události, ve kterých automobily, tanky, letadla nebo lodě hrály důležitou úlohu bývají v mužském hledáčku. Máte muže, který přestává mluvit, když okolo vás jede NĚJAKÉ auto? Je to děsivý spolujezdec a filmové hity zná jen podle značek aut, které se v nich MIHLY?! Pokud nelepí plastikové modýlky všemožných značek, je něco špatně. Zkuste mu dát jako dárek jeho oblíbenou značku auta ke slepení. Je to dobrý tip na dárek!

  1. Zhmotnění snu

Muž, který soustředěně lepí mini Jaguára  E-Type Coupé, si přímo chrochtá nad tím, když připevňuje šestiválcový motor a mazlí se štětečkem a s červenou barvou. Ví, že tohle auto si nikdy nekoupí, ale může ho detailně znát a osahat si ho.

  1. Útěk do fantazie

Muži stejně tak často jako ženy utíkají do fantazie. Jen je jejich fantazie jiná. Romantika versus akce. Ženy sní, že jsou kněžnami na zámku nebo spisovatelkami v domku na pobřeží, kdežto muži si sebe představují jako generály bitev, kapitány lodí a letce nebo třeba automobilové závodníky. Fantazie je jedna věc a konkrétní model, který musí slepit a nepochybit byť v sebemenším kroku je věc druhá. A výsledek bývá i pro laika oslňující.

 

Proto nechte muže snít a lepit, je to jeden z mála bezpečných koníčků…

Komentáře