Na velikonoční nákupní seznam: bez červeného vína se neobejdete

Reklama

Červená k Velikonocům neodmyslitelně patří. Ne nadarmo se také Velikonočnímu pondělí přezdívá „Červené“. Jestli totiž některá barva nesmí chybět v pestré paletě zdobených kraslic, je jí právě červená. Dívky si rudá vajíčka schovávaly pro svého milého koledníka, stejné znamení náklonnosti a lásky měla i darovaná červená pentle přivázaná chlapci na pomlázku. O červené se rovněž říká, že chrání před démony a zlem. V neposlední řadě tato barva symbolizuje krev a s ní spojený život.

Červené k tradičním pokrmům

Červená nás Velikonocemi provází, logicky by tak nemělo chybět ani výtečné červené víno. Užijte si ho během příjemného rodinného večera, ale i ke slavnostním pokrmům. Neodmyslitelně se pojí s tradičním velikonočním jehněčím. Ať už si připravíte jehněčí kotlety, kolínka nebo oblíbenou jehněčí kýtu pečenou na bylinkách s česnekem, bramborovými knedlíky a kopřivovým špenátem, snoubení s výtečným červeným vínem je posledním krokem k dokonalosti svátečního oběda.

Sklenka červeného na Zelený čtvrtek

Lahev skvělého červeného si ale pořiďte už i na dny před vyvrcholením velikonočních svátků. Červené víno se totiž tradičně pojí i se Zeleným čtvrtkem. Na večeři o Zeleném čtvrtku bychom se měli slavnostně ustrojit a nachystat krásně prostřený stůl, na kterém nesmí chybět zelená barva. Jsme stále v období půstu, ideálním pokrmem je proto ryba, která postní dobu symbolizuje, a chléb, který představuje všední život. Při večeři se pije voda, ale k závěru večera podle tradic patří sklenka červeného vína, který je připomínkou poslední večeře Páně a zároveň symbolem nového života.

Tipy na váš nákupní seznam

Červený klenot z Velkých Bílovic

Habánské sklepy Rulandské modré pozdní sběr je jedním z charakteristických vín velkobílovického vinařství. Má bohatou ovocnou vůni s tóny malin a jahod, ovoce se projevuje i v jeho delikátní chuti. Toto víno vyšší červené barvy s cihlovými odstíny perfektně doplní jehněčí či skopové pochoutky, které si o Velikonocích nachystáte.

 

Medailista na velikonoční stůl

Toto víno, které si odneslo medaile z mnoha vinařských soutěží, je skvělou volbou pro letošní Velikonoce. Víno Mikulov Sommelier Club Frankovka pozdní sběr se může pochlubit elegantní, ovocnou vůní připomínající švestky, kompotované třešně a koření a příjemně ovocnou a kořenitou chutí se středně dlouhým závěrem.

K slavnostnímu obědu i pro příjemný večer

Granátová barva Cabernetu Sauvignon pozdní sběr z vinařství Habánské sklepy je pro Velikonoce jako stvořená. V chuti tohoto skvostného vína se nádherně snoubí vyzrálé třísloviny s delší kořenitou dochutí. Voní po čokoládě a pečeném a sušeném ovoci. Bude vynikajícím partnerem pro příjemný rodinný večer i pro slavnostní oběd.

 

 

 

 

 

Komentáře