Nejlepší inspirace pro stolování pod širým nebem

Reklama

V létě je venku vždy dobře. Obzvláště v kruhu rodiny a přátel za jedním stolem. Je to místo porozumění, které spojuje a kde se podává vždy něco dobrého na zub. Stolování pod širým nebem je oblíbená letní aktivita, při které můžete oslavit narozeniny, výročí svatby nebo jen posedět s přáteli a relaxovat pod letní sluncem.

Ať už se chystáte stolovat na dvoře, terase nebo volné zahradní ploše, ubezpečte se, že máte vhodný nábytek, který nebude vadit, když zmokne. Klidně použijte starý pracovní stůl, patina přidá na autentičnosti. Aby bylo stolování veselejší, zkuste nakombinovat jednobarevný i vzorovaný porcelán, keramiku nebo smaltované nádobí. Různorodá směs vytvoří opravdové kouzelné prostředí. Samozřejmě na stůl dejte ubrus a použijte prostírání. Doporučujeme použít jednobarevné. Podsedáky a další textilie vybírejte ty, které jsou vyrobené z čisté vlny nebo lnu, jedná se o přírodní odolné materiály, ze kterých se dobře odstraňují případné nečistoty.

Do váz naaranžujte květiny ze zahrady ve více menších vázách. Pokud máte bylinkovou zahrádku, nemusíte se bát ani těch. Obzvláštní prostor a provoní celý stůl.

Pokud plánujete party protáhnout i do večerních hodin, světelné řetězy se žárovkami jsou přímo nutností. Hodí se také různé stojací lampy, svítilny na olej a nezapomeňte na svíčky. Čím více jich bude, tím lépe. A nezapomeňte použít i ty se silicemi, které odpuzují bodavý hmyz. Skvěle fungují svíčky s citronovou trávou.

Stůl a doplňky jsou připraveny, a proto je nutné zamyslet se nad pohoštěním. V horkých letních dnech všechny potěšíte hosty lehkým letním salátem, který je jednoduchý na přípravu.

 

Salát s granátovým jablkem

Ingredience:

Ledový salát

Římský salát

Granátové jablko

Olivový olej

Mleté koření – sůl a pepř

Šťáva z citronu

Jedlé květiny na ozdobu

Postup:

  • Saláty propláchneme a vložíme do mísy.
  • Vydlabeme zrníčka z granátového jablka a přidáme k salátu.
  • Zálivku připravíme z olivového oleje, do kterého přidáme citronovou šťávu, sůl a pepř.
  • Salát zakápneme zálivkou, na salát naskládáme jedné květy a ihned podáváme.

 

Aby byly chvilky s přáteli a rodinou dokonale slavnostní, dopřejte si přípitek v podobě bublinek. K letním oslavám je jako stvořený Rotkäppchen Rosé Sec. Jedná se o růžový sekt s ovocnou chutí připomínající lesní ovoce. Jeho lahodná chuť, vyrovnaný charakter a osvěžující perlivost z něj dělá jedinečný požitek. K dostání od 139 Kč.

Komentáře