Podzim a zima do vašeho domova. Jaké doplňky kralují chladným ročním obdobím?

Reklama

Když se mění roční období, poznáme to nejen při procházce přírodou, ale také na našem domově. Ten se totiž také začíná odívat do podzimních a zimních barev a vnáší do příbytku zase jinou atmosféru. Chladnější měsíce se nesou spíše v duchu rodinné pohody, příjemné atmosféry a odpočinku, proto při vybavování interiéru bytovými doplňky na to myslete. Co konkrétně bude kralovat jednotlivým místnostem domu?

Zdroj: Dovido.cz

Vneste do domu trendy barvy

Ze všeho nejdříve svou domácnost proměňte po stránce barevnosti. Letošní podzim a zima do moderních domácností vnesou zemité odstíny čili barvy, které evokují les. Možná si myslíte, že takové barevné tóny budou působit nudně nebo staře, ve skutečnosti dělají spíše luxusní dojem. Taková tmavě zelená, hnědá nebo béžová se skvěle kombinuje s dalšími dřevěnými prvky, kterými v interiéru nešetřete.

Pokud však nejste fanoušky této kombinace, jak se vám líbí spojení krémové a bílé barvy? Elegantnější, jemnější kombinace, která je méně nudnou variantou v porovnání s klasickou bílou, nemyslíte? Když se na spojení podíváte, působí velice klidně a útulně, což je přesně ten dojem, který z domácnosti chcete cítit.

Zdroj: Dovido.cz

Do popředí se však dostává i červená, respektive cihlová barva, kterou pojíme s béžovou, krémovou nebo světlounce šedou barvou. Samotná cihlová je velice silná a do očí bijící, může v lidech evokovat agresivitu, proto se zjemňuje zmiňovanými odstíny. 

Obrazy na zeď v duchu přírody

Pojďme se však přesunout ke konkrétním dekoracím a bytovým doplňkům, jež budou moderním interiérům vládnout v nadcházejících ročních obdobích. Svou pozornost upněte na zaplnění zdí. Zůstaňte v duchu přírody a obrazy na zeď volte v tomto duchu. Lesy, louky, klidné palouky – to vše jsou motivy, které mají v domově své místo. 

Zatímco během podzimu interiéru kralují spíše stromy se spadaným listím, v zimě se můžeme uchýlit více do lesů a investovat do takového obrazu, který ukazuje hluboký, mírně zasněžený les, který v nás evokuje pocit klidu.

Zdroj: Dovido.cz

Věnce jsou starou známou klasikou

Že jste v domově přijali nové roční období ukazují věnce na dveřích. I když mluvíme o staré známé klasice, na stylovosti se jí za poslední roky neubralo. Věnce jen dekorujte s myšlenkou na poslední módní trendy čili místo kýčovitých aplikací vsaďte na jednoduchost, eukalypty a jemné červené bobule, které do sebe hezky zapadají. 

Takové věnce patří mezi klasické podzimní a vánoční dekorace. Zatímco někteří si je kupují už v hotovém stavu, jiní investují svůj čas a pomocí tavené pistole a pár drobností vykouzlí doplněk přesně podle svého gusta.

Na výraznosti nešetřete

Každý rok nese trochu jiné bytové trendy a v porovnání s doplňky loňského roku jsou ty letošní podzimní a zimní o něco odvážnější. Sází se na výraznost, kterou doslova popadnou za pačesy lidé milující divoký svět bydlení. Zvířecí motivy, samet v kombinaci s hedvábím a mosaz na stole – přesně tak lze výraznost a možná až trochu extravaganci popsat. Přesto si našla cestu do moderních příbytků jedenadvacátého století (i když trochu připomíná éru Velkého Gatsbyho).

 

Pokud budete chtít vsadit na výrazné prvky, od aktuálních moderních barevných kombinací upustíte a půjdete spíše cestou výraznějších barev. Podzim a zima bude sálat z příbytku jinak než barvami, přece jenom se vaše pozornost upne spíše na odstíny růžové.

Svícny na každý stůl

Jak již bylo zmíněno, když se z letní domácnosti stane podzimní a následně zimní, rázem z ní začne sálat trochu jiná atmosféra. V tomto případě klidnější, příjemnější, více odpočinková. Podtrhněte pocit svícny a svíčkami, jež budou mít místo na každém stole u vás v domácnosti. 

Zatímco svíčky volte podle oblíbeného aroma, které vám voní, svícny mohou být mosazné či z jiného kovu. Kov má totiž i v této části roku v domově své místo.

Komentáře