Potravinové sáčky: Češi v nich kromě jídla nosí hračky, kosmetiku i špinavé ponožky

Reklama

Stále více Čechů smýšlí ekologicky. Boom zažívá bezobalový prodej, dramatický nárůst zájmu hlásí prodejci látkových nákupních tašek i potravinových sáčků. Z těch se navíc stali i nepostradatelní pomocníci na cesty.

Podle OSN se na světě ročně spotřebuje zhruba pět bilionů plastových tašek. Než se v přírodě rozloží klasická igelitová taška, trvá to 25 let. I z toho důvodu se stále více zemí uchyluje k jejich zákazu. V Česku platí zákaz rozdávání igelitových tašek zdarma k nákupu od roku 2018. „V Česku stále přibývá lidí, kterým není lhostejný dopad našeho chování na životní prostředí. I proto roste zájem o klasické síťové nákupní tašky.

Na mikrotenové sáčky, které se v přírodě rozkládají i stovky let, se však zákaz prozatím nevztahuje. Češi si tak do svých látkových tašek stále vkládají ovoce, zeleninu nebo pečivo v mikrotenu. I pro něj ale existuje ekologická alternativa. 

Potravinové sáčky – jak už jejich název napovídá – používají lidé nejčastěji při nákupu zeleniny, ovoce nebo pečiva. Stávají se ale i ideálním pomocníkem například na cesty. „Od našich zákazníků víme, že potravinové sáčky nepoužívají jen na to, k čemu jsou primárně určeny – tedy na odnos nakoupeného jídla. Slouží i jako hygienické taštičky, jako organizéry do kufrů a tašek, jako obaly na špinavé prádlo, s oblibou je používají maminky na potřeby pro miminka nebo drobné hračky, stávají se i součástí kabelek jako další kapsa na drobnosti. Výhodou sáčků je, že je do nich vidět, jsou prodyšné, pratelné a nemusejí se žehlit, jejich údržba je tak velmi snadná a životnost několikaletá. Právě díky možnosti sáčky vyprat do nich na dovolených lidé ukládají například špinavé ponožky, které následně vyperou jednoduše i se sáčkem,“ uzavřela odbornice na alternativní obaly.

Komentáře