Přípravy na MDŽ jinak vrcholí. Akce sezóny se vstupem zdarma!

Reklama

Oslavte letošní Mezinárodní den žen ve velkém stylu. Na návštěvníky KD Ládví čeká 8.3. od 18.30 rozmanitý program a s ním i bohatá tombola. Součástí večera bude koncert pěvecké skupiny JOYFUL s kapelou, ale i poradenství pro ženy. A ne jen tak ledajaké. Jedním z hostů je specialitka ve svém oboru, dermoexpertka Marie Reichl, se kterou jsem pro vás připravili rozhovor.


Nejdůležitější je naslouchat svému tělu

Dermoexpertka Marie Reichl je špičkou ve svém oboru. Kdo ulehne na její kosmetické křeslo, odchází se zářivou pletí a úsměvem na tváři. Někdy je to ale běh na delší trať.

 

Pleť je vizitkou každé ženy, jak ve stručnosti popsat základní péči o ni?

Základem je určitě správně čištění, které mnozí zanedbávají, a proto dochází k nejrůznějším zánětlivým procesům.

 

Jaké jsou nejčastější chyby, které ženy v péči o svou tvář dělají?

Kromě nesprávného čištění to může být  i nadměrné využívání nevhodných kosmetických přípravků, nadměrné slunění, špatná výživa, či nedostatečný, nebo naopak nadbytečný příjem tekutin.

 

Vrásky jsou strašákem každé z nás – lze s nimi opravdu účinně bojovat? Máte nějaký trik?

S věkem dochází k úbytku kolagenu a s tím se ztrácí elasticita kůže, proto doporučuji nepodcenit domácí péči, přičemž včasná návštěva odborníka v oboru kosmetiky by měla zapůsobit jako vhodná prevence pozdějších estetických problémů. Proti vráskám jsou velice účinné masáže. Na již existující vrásky doporučuji intenzivní kúry, mezoterapii vedenou odborníkem.

 

Odráží se na kvalitě pleti také náš jídelníček?

Jídlo i pití velmi ovlivňuje kvalitu a zdraví kůže. Častým problémem jsou nejrůznější intolerance, o kterých klient třeba ani neví. Mnohdy se setkávám s tím, že je zákaznice „přeinformovaná“. Dočte se nejrůznější poznatky z několika zdrojů, ale vyvodí zcela mylné závěry. Ne všechny rady platí na všechny stejně. Důležité je z mého pohledu zejména naslouchat svému tělu a poradit se s odborníkem, kterému důvěřujeme.

 

Za chvíli začne jaro – je potřeba nějaká speciální péče?

Určitě bych už v tomto období nepodcenila používání krémů s UVA a UVB filtry, které ochrání naši pleť před vznikem nevzhledných pigmentových skvrn.

 

 

Jakožto dermoexpertka umíte s problematickou pletí zázraky. Co považujete za největší úspěch své práce?

Za úspěch považuji, když klient odchází se zdravou a krásnou kůží, v tom spočívá radost z mojí práce. Chce to ale vzájemnou důvěru, spolupráci a trpělivost.

 

Jsou nějaké přípravky, zákroky a podobně, co by ženy neměly podstupovat, ačkoli jsou třeba hojně propagované?

Je na každém, jakou cestu si v životě zvolí, a to platí i ve výběru vhodných kosmetických přípravků. Jsem zastáncem přirozeného stárnutí bez výplní, které mohou leckdy člověku zcela změnit výraz. Lepší je věnovat dostatečnou péči prevenci a mít na paměti, že ne všechny přípravky z lékárny jsou léčivé. Obecně platí, že všeho by se mělo užívat s mírou, a to platí i pro kosmetické produkty.

 

Dermoexpertka Marie Reichl poskytne 8. 3. na akci MDŽ jinak v KD Ládví

své poradenství ZDARMA.

 

Více informací o celé akci najdete na: http://www.jomagazin.cz/top-side-article/mdz-netradicne-na-praze-8/

Komentáře