Rozlučka se zimou pod taktovkou jara: Stubai místo pro dosud nenabažené sjezdaře

Reklama

Pokud patříte k těm, kteří se rmoutí nad tající bílou pokrývkou na našich horách, a zoufáte si, že přeskáče nazujete zase až za rok, máme pro vás návrh – co si zajet do Alp? Prodloužit si zimní radovánky, ovšem za skvělého katalogového počasí, teplot dovolujících nosit jen triko a bundu a navíc za mimosezónní ceny? Veškeré zmíněné výhody nabízí Stubai. Toto středisko má v oblibě stále více našinců a vědí proč. Upravené sjezdovky, profesionální služby a dokonalý servis hodný rakouské preciznosti.

Věřte, že i koncem března a začátkem dubna si zde zalyžujete. Přímo na ledovci vedou lanovky do úctyhodných 3210 m, vyhlídka zvaná Top of Tyrol nabízí skutečně úchvatné panorama. Azurové nebe, bílé vrcholky a zářící slunce – co si přát víc? Snad jen opalovací krém s patřičným faktorem po ruce, neboť paprsky praží urputnou silou. Stubaier Gletscher nabízí i řadu restauračních zařízení, kde je k dostání od typických tyrolských pokrmů, přes hranolky, polévky, žebírka, saláty, preclíky až po zákusky vše, na co si hladové oko sportovce pomyslí. K tomu nealko, pivo či Aperol? Ano, jistě! A polední opalovačce na lehátku nic nestojí v cestě.

 

Myšleno je i na rodiny s dětmi. Nejmenším je nejen vyhrazena přímo jedna restaurace s koutkem i speciálním menu zahrnují například nesmrtelné boloňské těstoviny či pizzu, ale dětem patří i nejedna sjezdovka. V zastávce Gamsgarten jsou magické koberce, sněhové kolotoče i hrad a o kousek dál na sedačce Murmele nechybí ani vychytávky pro zdatnější jezdce (vlnky, slalom, skokánky…), kteří si po školičce troufnou už na o něco delší sjezdovku, která však splňuje parametry nakloněné začátečníkům a mírně pokročilým.

 

A kdo je ještě o krok dál, může vyzkoušet nějakou z modrých sjezdovek. Samozřejmě Stubaier Gletscher nabízí i nespočet červených či černých sjezdů – stačí si vybrat. Zkušení se dokonce mohou vydat desetikilometrovou trasou kombinovanou z modré a freeridové obtížnosti až k dolní zastávce sjezdovky. Ostatně freerideři si také přijdou na své!

Na ten samý skipas můžete otestovat i sjezdovky na Schlick 2000. Jsou sice níže položené, ale zase částečně ve stínu lesa, takže i zde sníh drží. Pro mírně pokročilé je zde úžasná modrá č. 1, která umožňuje i méně zdatným si lyžování či snowboard vychutnat bez známky stresu. Zdatnjší si zde zase mohou dovolit to pořádně pustit, nebo sjet na přírodní free ride park, který vede paralelně s trasou. I zde je myšleno na nejmenší, a to v Big Ron Kinderland. Schlick 2000 ležíje 15 minut jízdy od Innsbrucku a může se pochlubit 22 kilometry upravených tratí se zárukou sněhu díky zasněžování až do Velikonoc. Ještě váháte?

 A to nejlepší nakonec: děti do deseti let v doprovodu platících dospělých mají skipas ZDARMA!

 

Náš Tip: Příjemné ubytování se vším komfortem, přátelskou atmosférou a vynikající kuchyní nabízí Familien & Vital Hotel Auenhof. Čeká vás zde více než milé přivítání, dokonalý personál, který je vždy připraven vyhovět vašim přáním a zázemí, jenž vás omámí dokonalostí. Vše vyladěno o nejmenších detailů s důrazem na to, aby se host cítil co nejpříjemněji. Přitom nic strojeného, co by vás svazovalo zbytečnými konvencemi. K dispozici je bazén i slušně vybavené spa se saunou a párou, v nabídce jsou i masáže. Pro děti je připravená herna s fotbálkem, lezeckou stěnou a dalšími vymoženostmi, které vaše ratolesti zaručeně zabaví. Pro hosty je připraveno mnoho výhodných balíčků, a to po celý rok. Více na www.auenhof.at

Komentáře