Tip na sobotní výlet: Navštivte Slavnosti dřeva & Ptačí slet na Lipně!

Dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, sochařské sympozium, sokolnická show nebo ptačí slet, tj. setkání osob s ptačím příjmením na vrcholu Stezky korunami stromů Lipno. To všechno a mnohem více čeká na návštěvníky Stezky korunami stromů Lipno v sobotu 15. června 2019.  „Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů Lipno jsou oblíbenou akcí zvláště pro rodiny s dětmi.

Návštěvníci se mohou zúčastnit soutěží v řezání dřeva nebo obdivovat dřevěné sochy, které budou vznikat přímo v areálu Stezky,“ říká Vojen Smíšek a dodává, že letošní program je zaměřen na ptáky. „Na Stezce korunami stromů jsme vybudovali speciální sekci – ptačí stezku, která návštěvníkům představuje volně žijící ptáky v českých lesích. Kromě toho pořádáme ptačí slet. Každý návštěvník s ptačím příjmením bude mít vstup na stezku zdarma,“ láká k návštěvě Lipna Vojen Smíšek.

Polovina června je tradičně na Stezce korunami stromů Lipno ve znamení tesání a sochání. Slavnosti dřeva se letos rozrůstají o ptačí sekce. Na návštěvníky čeká nejen výstava dravých ptáků, ale i sokolnická show nebo unikátní taneční show, které se zúčastní tanečníci s ptačím příjmením. „Chceme upozornit na vznik nové „ptačí stezky“, která je součástí Stezky korunami stromů. Ta zblízka návštěvníkům přibližuje a seznamuje je s ptáky, kteří hnízdí na Šumavě. Na trase jsou rozmístěny typické ptačí budky s informacemi a dřevěné modely ptáčků, kteří v budkách hnízdí. Na vrcholu Stezky jsou pak umístěny Ptačí hodiny, které se po zatočení kličkou rozezpívají ptačími hlasy. Všichni návštěvníci Stezky korunami stromů se tak zároveň stávají ornitology,“ vysvětluje Vojen Smíšek.

Celodenní program startuje v 10 hodin, kdy sochaři začínají tvořit svá díla, a jednotlivé části programu bude tradičně propojovat lišák Fox.

Tip: Slavnosti dřeva & Ptačí slet na Lipně

Chcete zažít netradiční slet ptáků? Vyrazte na Slavnosti dřeva, které proběhnou 15. června 2019 na Lipně, a to přímo u Stezky korunami stromů. Obdivovat můžete sochaře, jak tvoří jedinečná díla, nebo se jít podívat na novou Ptačí stezku, která je součástí Stezky korunami stromů. Letos se na Lipně potkají lidé s ptačím příjmením. Organizátoři chystají doslova ptačí slet. Všichni „ptáci“ mají vstup na Stezku korunami stromů během Slavností dřeva zdarma.  

Sobota 15. 6. 2019

10:30     Výstava dravých ptáků
11:00     Sokolnická show
12:00     Pohádka lišáka Foxe
12:30     Dřevařská soutěž
13:00     Ptačí slet
13:30     Ptačí tanec
14:00     Dřevařská soutěž
15:00     Sokolnická show
16:00     Dřevařská soutěž

Doprovodný program:
Ukázky dřevosochařství, řemeslné tržiště, výtvarný ateliér Dřevotvor, malování na obličej,
LaDílna – malování na keramiku

Komentáře