Bára Hrzánová se s Anetou Langerovou vydala na cestu a četla jí knihu. Co z toho vzniklo?

Vydaly se spolu na cestu a zjistily, že obě mají v batohu stejnou knihu – Pane Bůh, tady Anna, kterou napsal britský spisovatel Fynn (vlastním jménem Sydney George Hopkins). Bára Hrzánová ji četla a Aneta Langerová byla jejím prvním posluchačem. Prosila jsem Báru, aby knihu načetla. Chvíli váhala, ale nakonec se tak, v úžasné režii Hany Kofránkové, opravdu stalo,“ říká Aneta Langerová a Bára Hrzánová k tomu podotýká: „Měla jsem ovšem jednu podmínku, aby hudbu napsala Anet,“ a hned glosuje, co pro ni kniha znamená: „Anna mě učí dívat se nahoru a zpátky do svého středu. A díky Anně se Pan Bůh může stát členem i vaší rodiny. Zjistíte, že Boha se nemusíte lekat. V podání Anny je lehce uchopitelný v přírodě, mezi lidmi, v lásce, v každodenním životě. Složité se stává jednoduchým a temné světelným.“  K tomu Aneta ještě dodává: „Jak se píše v knize, Anna spatřuje řád tam, kde ostatní vidí jen chaos a zmatek. Rozloží jednotlivé situace na prvočinitele – čmrdlíky – a s lehkostí sobě vlastní je složí zase zpět do obrazu, kterému není možno neporozumět. Je to její úžasný dar.“

A tak vznikla společná audiokniha k zamyšlení, jemná, vtipná, chytrá i dojemná v režii Hany Kofránkové, která vychází v Supraphonu 21. září 2018.

KŘEST AUDIOKNIHY: Premiérový prodej a křest audioknihy Pane Bůh, tady Anna za účasti Barbory Hrzánové a Anety Langerové se uskuteční ve čtvrtek 20. září od 17:00 hodin v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1.

JEVIŠTNÍ ČTENÍ: V pražském Divadle Viola se chystá na neděli 7. 10. od 18:00 hodin jevištní čtení z knihy Pane Bůh, tady Anna v podání Barbory Hrzánové a za hudebního doprovodu Anety Langerové. Více na: http://divadloviola.cz/pane-buh-tady-anna/

Kniha Pane Bůh, tady Anna patří již dnes ke klasické literatuře, a to nejen v anglicky mluvících zemích. Přináší příběh dívenky Anny, která utekla z domova a Fynn, který ji našel, si s ní vypráví o životě, o přírodních vědách a dalších zajímavostech bytí a víry. Malá Anna má překvapující schopnost klást životně důležité otázky a odpovídat na ně. Život jejíma očima se ukazuje jako barevnější, než bychom si ho kdy předtím dokázali představit. Krásný a obohacující příběh chytne za srdce a rozveselí vaši duši.

Komentáře