České černé divadlo okouzlilo Čínu. JO, víme proč!

Reklama

Porsche Taycan, první elektromobil z řady této populární značky, rozhodně nešetřil na svém uvedení. Premiéra proběhla 4.9.2019 v Německu, Kanadě a v Číně současně ve stejnou dobu, kdy všechny tři země vysílaly online předvedení tohoto modelu.

Dne 6.9.2019 proběhl galavečer v Číně, kde byl nový elektromobil předveden široké veřejnosti. Pro velké uvedení galavečera bylo zvoleno české černé divadlo. Náročným konkurzem německého i čínského zastupitelství prošli čeští umělci z černého divadla HILT. Jako režisér byl vybrán Theodor Hoidekr a do pozice choreografky Kisa Císařová (před srpnovou svatbou známá z TV obrazovek jako reportérka Kisa Pivodová).

Jedna z největších čínských agentur, SeasonOnStage, v čele s režisérem Zenem Zhongem a choreografem Jackym Minem, zrealizovala svůj magický scénář pomocí našich českých umělců Kisy a Theodora. Zen a Jacky mají ve svém repertoáru například práci na The Voice of China.

Aby úvodní show měla zajištěnou kvalitu provedení, Kisa a Theodor dostali k dispozici 20 čínských tanečníků. Všichni byli vybranými studenty ze slavné univerzity Shanghai International Dance Center, kde probíhaly osmihodinové zkoušky pro tuto akci.

„Naše daleká cesta se neobešla bez komplikací. Ve Finsku nám uletěl přípoj a na poslední chvíli nám zajišťovali náhradní let o dvě hodiny později. Bohužel s místenkami v letadle daleko od sebe a tak jsme s Theodorem desetihodinový let trávili odděleně. Každopádně Shanghai na nás udělala velký dojem a musím přiznat, že naprosto pohnula mými, původně zkreslenými názory, na celou zemi…“ uvedla Kisa Císařová.

Theodor Hoidekr jejich práci na druhé straně zeměkoule shrnul: „Nevěděli jsme, co máme čekat. Tanečníci uměli pouze čínsky. Ale při zkouškách jsme našli cestu, jak komunikovat. Jsou to naprosto disciplinovaní, talentovaní a disponovaní tanečníci. S Kisou jsme oba zjistili, jak úžasnou zemí Čína je, navíc bezpečnou v jakoukoliv denní dobu. Není problém např. nechat si mobil na stole bez dohledu a odskočit si nebo nás překvapil doručovatel balíků, který nechal své kolo i s balíčky klidně bez dohledu na hlavní silnici.“

Černé divadlo HILT čeká premiéra nové show s názvem „Pretty woman“. Diváci se mají na co těšit, Kisa a Theodor si z Shanghaie přivezli mnoho nových zkušeností, které se při nové tvorbě projeví.

 

Komentáře