Drama před koncertem na Nových Hradech: Zvukař ohrozil koncert, zpěváci málem nevystoupili

Už dvacet jedna let se zpěvák Martin France věnuje produkci koncertů, ale to, co zažil v sobotu 8. června, se mu za celou dobu ještě nestalo. Poklidné přípravy na benefiční koncert Kdo má rád na zámku Nové Hrady, se změnily v horor! „Pódium už stálo na místě a čekalo se na domluveného zvukaře, který v týdnu sice komunikoval, ale už s problémy. Ještě v 11.00 napsal, že už je někde v okolí a od 12.00 hodin přestal brát telefony a vytípával všem telefony,“ líčil zpěvák situaci.

„Kolem 14.00 hodiny produkce rozhodla, že se bude shánět nový zvukař a tak začaly neskutečné točky. Ale po 2 hodinách obvolávání, kdy jsme zburcovali celé jižní Čechy a všichni se snažili pomoci, se zvukař pan Černý ozval z jižních Čech z Yamasound, překopal celý svůj sobotní program a přijel pomoci. Tím jsme celý koncert posunuli pouze o půl hodiny, protože ještě v 18.10 se zvučilo a koncert jsme mohli spustit v 18.30,“ dodal.

Onen „dáreček“, který se o tento průšvih postaral, je Čeněk Motl  pochází z Chotěboře. „Chci pouze upozornit další pořadatele, aby si dali na toto jméno opravdu velký pozor, protože stát se to může samozřejmě klidně někomu dalšímu. Do dneška neměl na to odvahu zvednout telefon a jakkoliv se omluvit“, doplnil Martin France.

Koncert byl naštěstí zachráněn a dopadl na výbornou. Na pódiu se představili například Martina Balogová, Světlana Nálepková, Eva Borská, Bohuš Matuš, Martin France, Martin Maxa či Jiří Štědroň a ze Slovenska pěvecká legenda Marcela Laiferová nebo mladý zpěvák Martin Harich. Taktovky se v roli moderátorky ujala opět Markéta Mayerová, která na podiu zároveň oslavila své narozeniny.

Ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš sdělil, že se letos pro tamní dětské a novorozenecké oddělení podařilo získat 51 250 korun. „Peníze z této příjemné akce použijeme například na nákup vaniček nebo přebalovacích pultů. Moc děkujeme,“ svěřil.

Celou akci, jejíž součástí byl i Dětský den, pozitivně zhodnotil také starosta Nových Hradů Vladimír Hokr. „Těší mě, že jsme tento benefiční koncert mohli hostit již potřetí a sami vidíme, že to má narůstající tendenci. Věřím, že se všem u nás v zámecké zahradě opět líbilo a že se potkáme příští rok při kulatém 10. ročníku v sobotu 6. června 2020,“ uzavřel starosta.

Foto Fotosféra/ agentura M. France

Komentáře