Herečka Ivana Jirešová otevřeně: Muži jsou pro mě neznámý materiál!

Reklama

Žena. Definovat, natož ji pochopit, je kolikrát úkolem ze sféry celoživotního vzdělávání. Každá je jiná a každá hledá štěstí, lásku a odpovědi na své otázky. Jaká je ale vlastně dnešní definice ženy obecné? Žena obecná je tak trochu muž! Kdy se to stalo a jak z toho ven? Odpovědi otevřeně nabízí herečka Ivana Jirešová (41) ve své nové premiérové one woman show Žena obecná v holešovickém DIVADLE NA MANINÁCH.   


Oblíbená televizní a divadelní herečka Ivana Jirešová je na divadelních prknech jako doma. Za sebou má role dramatické i komediální, tu poslední si ale těsně před Vánoci vyzkoušela poprvé. Její one woman show Žena obecná měla premiéru v pátek, 21. prosince. Otevřená komediální zpověď, kterou byste si v reálném životě nedovolili. Tak zní charakteristika jejího nového představení. Jak vidí ženu obecnou herečka sama? Už v názvu je obsažen přesah na všechny ženy, bez ohledu na věk, společenské postavení, vzdělání, víru či jiná omezení. Žena Obecná je člověk samičího pohlaví, takhle bych ji definovala. Ovlivněná nejvíc vztahem s otcem, matkou, vychovatelem či vychovatelkou, babičkou či dědečkem a hlavně hormony,“ směje se Ivana Jirešová a pobaveně dodává: „Do této kategorie rozhodně patřím!“

Na jevišti se sympatická herečka ocitá tentokrát jenom sama. V profesionálním hereckém životě zažívá tuto formu představení poprvé, i když podobnou zkušenost pamatuje z doby, než nastoupila na Konzervatoř. „Když mi bylo 14 let, měla jsem absolventské představení v lidušce. Baví mě ten herecký rozptyl, který si člověk může dovolit, když je na jevišti sám. V tomhle případě kromě zopakování textu, rozezpívání se a utvrzení choreografie je to o soustředění!,“ říká s úsměvem.

One woman show Žena obecná je o ženách, ale nikoliv jen pro ně. Nahlédnout dovnitř ženské mysli je přece přáním nejednoho muže… Dal by se definovat i takový muž obecný? „Jsem z rodu samých žen, takže muži jsou pro mne trochu neznámý materiál, ale přála bych si alespoň na chvíli jim být. To bych pak den prožila jako šťastný muž. Takže tradičně v práci, která ho baví, odpoledne bych se pustila do nějakého sportu s kámoši a večer strávila s dětmi a milovanou ženou,“ zamýšlí se s úsměvem Ivana Jirešová.
Představení Žena obecná je možné v DIVADLE NA MANINÁCH letos poprvé vidět ve čtvrtek 24. ledna v 19. hodin. Další představení jsou vypsaná na www.divadlonamaninach.cz.

Komentáře