Karel Gott prozradil tajemství: Proč je hned za ním Dolly Buster?

Reklama

Málokterý křest knihy je tak velkolepý, jak ten, který připravili v Casinu Magic Planet Vestec. Dorazil na něj totiž nejen Jiří Krampol s manželkou Hankou, ale dvě velké hvězdy – herečka Jiřina Bohdalová, která knihu křtila a Karel Gott. Zpěváka, který měl povinnosti v Lucerně, tu nikdo nečekal, o to větší přízni se těšil. „Začal jsem v knize listovat a našel jsem se tam. Hned na začátku. Vidím, že jsem hned na prvním místě a mě vždycky zajímá, kdo je za mnou,“ prohlásil Mistr. „Tak jsem listoval a hle – Dolly Buster! Tak jsem si řekl, tam musím jít a odskočil jsem si z Lucerny,“ vtipkoval.

A o jakou knihu se jedná?
Karel Gott, Miroslav Donutil, Iva Janžurová, Jiřina Jirásková, Michael Kocáb, Jiřina Bohdalová, Jan Kraus, Eva Holubová a mnoho dalších hvězdných osobností se sešlo na stránkách knihy Miloše Schmiedbergera nazvané výmluvně Jiří Krampol: Já a mých 222 dokonalých přátel. Výběr toho nejlepšího z legendárního zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, včetně poprvé zveřejněných informací i vtipných situací ze zákulisí natáčení, vychází k 80. narozeninám Jiřího Krampola v nakladatelství Práh.

Pořad Nikdo není dokonalý začala v roce 1998 vysílat TV Prima. Jiří Krampol v každém díle přivítal dva hosty, kteří hádali počet správných odpovědí na jednoduché otázky pokládané lidem na ulicích. „V pořadu vystoupilo přes 1 300 herců, zpěváků a mnoho dalších významných osobností našeho národa. Točilo se téměř nepřetržitě až do roku 2016 a natočilo se celkem 591 premiérových dílů. Televizní zábavný pořad Nikdo není dokonalý vysílaly postupně tři televize v různých úpravách,“ rekapituluje Miloš Schmiedberger v úvodu knihy a přidává ještě trefný postřeh Jiřího Krampola: „Někde jsem se dočetl, že dělat si legraci sám ze sebe má dvě výhody. Jednak je to známka velikosti a potom vám nikdo nenafackuje.“

 Velkoryse pojatá publikace obsahuje přes 700 barevných fotografií, vzpomínky tvůrců, hostů, a především typický humor, energii a bezprostřednost Jiřího Krampola. A nechybí ani vybrané odpovědi na anketní otázky, které čtenáře i po letech zaručeně pobaví.

Miloš Schmiedberger – JIŘÍ KRAMPOL: JÁ A MÝCH 222 DOKONALÝCH PŘÁTEL

Vydává Práh, 240 stran, doporučená cena 449 Kč

Foto František Hermann

Komentáře