Knižní novinka Nezmrzačte naší historii pokřtěna!

Reklama

Knihu vydal spolek Veteráni ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, z. s. v reakci na pokusy falšování našich dějin v případě dvou novodobých historických událostí spojených s přímým osvobozováním Československa na podzim roku 1944 a na jaře roku 1945.

Role kmotry se zhostila profesorka MUDr. Věra Adámková, CSc., což navrhli armádní veteráni, příslušníci československého protichemického praporu, přímí účastníci války v Perském zálivu (2. srpna 1990- 28. února 1991), o jejichž zdraví se paní profesorka stará v pražském IKEMu.

 

V knize se nachází celá řada unikátních dokumentů a fotografií, jako například ze soudního procesu s generálem Vlasovem a spol., který proběhl v Moskvě  v roce 1946, které zpracoval spisovatel Ing. Oldřich Jurman.

V závěrečné   pasáži  jsou zveřejněna i historická fakta z osvobozování Českých Budějovic 9. května 1945 zpracovaná historikem Jiřím Petrášem a příspěvky Ludvíka Engela, Jaroslava Bašty, Ladislava Petráše a  Stanislava Balíka. Další autoři čtenáře obeznámí se zákulisí tzv. krvavé Karpatsko-dukelské operace, která proběhla v září a říjnu 1944 nebo skutečnou rolí Ruské osvobozenecké armády (ROA) při osvobozování Prahy v květnu 1945. Unikátní pasáž věnovanou pravdivému průběhu  Karpatsko-dukelské operace  zpracoval jeden z nejrespektovanějších československých historiků Doc. PhDr. Jozef Bystrický, CSc.

Komentáře