Konec dermatologických problémů způsobených dezinfekcí rukou

Reklama

Už rok jsme konfrontováni s důležitostí časté dezinfekce a mytí rukou. Jedním z prvních doporučení v boji proti COVID-19 bylo používání dezinfekce na bázi alkoholu a časté mytí rukou mýdlem a vodou. Obzvláště profese, které přicházejí denně do kontaktu s desítkami lidí, si myjí a dezinfikují ruce několikrát denně, což jejich pokožce škodí. Inovace ve službách veřejného zdravotnictví přináší novinku, která má právě oslabené pokožce rukou pomoci. Biphase Lipo alcoolique od Biodermy je první dezinfekční přípravek na ruce, který je zároveň vyživuje a ošetřuje v jednom kroku.

Péče o kožní bariéru je zejména v tomto období důležitá. Mgr. Jana Kundratová, Ph.D., Medical & Scientific manažer NAOS, zdůrazňuje, že Biphase Lipo alcoolique, průlomová inovace značky BIODERMA, představuje zcela nový typ produktu. Je inspirován ekobiologií společnosti NAOS a vytvořen využitím dermatologických znalostí Laboratoire BIODERMA. „Unikátností tohoto produktu je, že kombinuje biocidní účinek dezinfekce s dermokosmetickým účinkem, díky kterému se do pokožky doplňují lipidy – a to vše v jediném kroku. Výrobek je kombinací dvou složek – alkoholové (90 %), která dokonale eliminuje nežádoucí viry, či jiné mikroby, a lipidické (10 %), která doplňuje epidermální lipidy přirozeně se vyskytující v hydrolipidickém filmu kůže,“ vysvětluje Mgr. Jana Kundratová, Ph.D.

Při vývoji Biphase Lipo alcoolique společnost NAOS vycházela z výzkumu, který potvrdil negativní účinky časté dezinfekce a mytí rukou. Projevovaly se jako snížená kvalita pokožky a rizika spojená se sníženou funkcí kožní bariéry. Až 97 % zdravotníků potvrdilo vznik onemocnění kůže, v 76 % se na rukou pacientů objevila dermatitida, pacienti si stěžují na vysušené ruce, problémy se svěděním pokožky a praskáním. Zajímavým výsledkem ze studie je, že lidé si na zvýšenou hygienu zvykli a budou v ní pokračovat bez ohledu na přítomnost COVID-19.1

 

I díky těmto podnětům vznikl produkt Biphase Lipo alcoolique od Biodermy – první ochrana pokožky rukou s dvojitým účinkem, která eliminuje viry a doplňuje lipidy kůže v jednom kroku. Díky ochrannému filmu, který se na pokožce vytvoří ihned po nanesení, působí Biphase Lipo alcoolique výživně. Tento ochranný film vzniká díky složení s 10% obsahem lipidů. Už po 14 dnech používání Biphase Lipo alcoolique došlo k výraznému snížení transepidermální ztráty vody (TEWL). Po 14 dnech byly zaznamenány statisticky lepší výsledky, než byly ty, kterých dosáhla Světová zdravotnická organizace s jejich složením hydroalkoholového gelu na bázi glycerinu. Biphase Lipo alcoolique přispívá k 2,5krát vyššímu posílení kožní bariéry. 3

BIPHASE LIPO ALCOOLIQUE – 2 fáze / dvě barvy / dva účinky

 

Alkoholová fáze (90 %):

  • Eliminuje 99,9 % virů, bakterií a kvasinek2
  • Ethanol 75,9% (H.M.)
  • Voda
  • Modré barvivo

 

Lipidová fáze (10 %):

  • Doplňuje lipidy a zjemňuje pokožku
  • Bambucké máslo
  • Skvalen

  1. Alkoholová fáze pro OCHRANU a BEZPEČNOST

Alkohol je jedna z nejbezpečnějších, nejdostupnějších a nejúčinnějších složek obsahující osvědčené širokospektrální antimikrobiální látky účinné proti většině vegetativních bakterií, kvasinkám a obaleným virům, včetně SARS-COV-2. Základem pro alkoholovou složku Biphase Lipo alcoolique byl zvolen ethanol, který má vyšší snášenlivost kůží než  n-propanol nebo isopropanol.

 

  1. Lipidová fáze pro OŠETŘENÍ a PÉČI

Aby bylo zabráněno vysušujícímu účinku alkoholu, bylo nutné přidat složky, které pomáhají udržet přirozenou hydrataci pokožky. Pro obnovu přirozené lipidové vrstvy kůže bylo přidáno bambucké máslo a skvalen. Právě bambucké máslo je výborný zdroj mastných kyselin podobných lipidům interkorocytů. Skvalen je zase jednou z hlavních složek kožního mazu. Kombinace těchto dvou lipidových složek zajišťuje dokonalý zdroj biometrických lipidů pro doplnění lipidů pokožky, ztracených v důsledku používání dezinfekce rukou.

 

100 % lidí, kteří testovali Biphase Lipo alcoolique uvedlo, že výrobek velmi dobře dezinfikuje pokožku, aniž by narušoval její ochranné vlastnosti a navíc ji chrání před vysušením.4

 

Unikátností této novinky je kromě vytvoření nové kategorie dermokosmetiky s biocidním účinkem i její filantropický rozměr. Společnost NAOS věnuje 100 % zisku z prodeje Biphase Lipo alcoolique nadacím, sdružením a nevládním organizacím, které se podílejí na boji s epidemiemi.

 

Více informací na www.bioderma-cz.com

_______________________________________________________________________ O NAOS

Když Jean-Noël Thorel (farmaceut a biolog) vytvořil v roce 1977 první produkty BIODERMA a Institut Esthederm, propojil kosmetiku s biologií a položil tak základy aktivní kosmetiky, jejímž cílem je změnit standardy. Řídil se způsobem, který dnes známe pod pojmem moderní kosmetologie. V současnosti je NAOS mezinárodní společnost, která se díky inovacím a odbornosti v ekobiologii stala významným hráčem v oblasti péče o pokožku. NAOS má zastoupení ve více než 100 zemích světa a vyrábí se exkluzivně v závodě NAOS Les Laboratoires, v Aix-en-Provence ve Francii, za účelem kontroly kvality a jedinečného složení svých výrobků. NAOS a jeho tři značky – BIODERMA, Institut Esthederm a ETAT PUR – vyznávají jedinečný přístup ekobiologie jako kombinace biologie a ekosystému, čímž přináší nová řešení v péči o pokožku. Tu vnímá jako ekosystém v trvalé interakci se svým prostředím. Namísto nadměrné péče o pokožku považuje za důležité naučit ji, jak správně fungovat tak, aby si dokázala obnovit přirozenou rovnováhu, bez ohledu na vlivy okolí. Inspirovaný životem a řízený srdcem. V tomto duchu je NAOS akcionářem nadace, jejímž cílem je pomáhat rozvíjet lidský potenciál. Více informací na www.naos.com.

 

 

Zdroje:

1 YouGov consumer survey pro NAOS, 1022 respondentů 18+, listopad 2020.

2 Vyhodnocení účinku na základě Evropských standardních testů NF EN 14476 + A2 (obalené viry), NF EN 13727 + A2 (bakterie) a NF EN 13727 + A2 (kvasinky) po uplynutí 30 sekund od vmasírování do pokožky.

3 Vyhodnocení a srovnání posilujícího účinku na kožní bariéru měřením ztráty transepidermální vody v den 0 a po 14 dnech používání Biphase Lipo alcoolique oproti hydroalkoholovým gelům.

4 Uživatelský test pod lékařským dozorem na 20 dobrovolnících po dobu 21 dní.

Komentáře