Krásná pěvkyně Štěpánka Pučálková se promění v mladíka, hrudník ji stáhnou speciálním pásem

Přední česká mezzosopranistka Štěpánka Pučálková se už tuto sobotu objeví poprvé v roli Sesta Pompea v opeře Georga Friedricha Handela ´Giulio Cesare in Egitto´. Do role muže jí kromě vizážistů pomůže také speciální kostým, který stáhne její hrudník. Třetí role Štěpánky Pučálkové ve stálém angažmá v Semperově opeře v Drážďanech je svým rozsahem a náročností zatím nejvýznamnější, kterou na prknech drážďanského domu získala.

„I když se jedná o režijně nesmírně náročnou inscenaci, je také zároveň velmi hravá, obsahuje spoustu krásných nápadů a nebere sama sebe příliš vážně, což se mi moc líbí. Už jen namaskovat mě jako nesmělého mladíka Sesta s knírkem, oblečkem jako z dvacátých let minulého století a také odpovídajícím spodním prádlem je hodně zábavné už samo o sobě,“ směje se Štěpánka Pučálková.

Štěpánka Pučálková je sólistkou Semperovy opery v Drážďanech od září tohoto roku. Po Sólovém hlasu v Schonbergově Mojžíši a Aronovi a Mercedes v Bizetově Carmen je role Sesta Pompea její třetí v tomto divadle, kde se tato inscenace od renomovaného režiséra Jens-Daniel Herzoga hraje od roku 2009. Štěpánčinými pěveckými partnery ve více než tříhodinovém operním příběhu o politických i milostných dobrodružstvích římského vojevůdce Giulia Caesara v Egyptě budou pěvkyně Elena Gorshunova jako Kleopatra nebo Michal Doron v roli Cornelie, a také ne méně než tři kontratenoristé: Lawrence Zazzo v titulní úloze, Vasily Khoroshev coby Tolomeo a Dmitry Egorov jako Nireno.

Foto archiv Štěpánky Pučálkové

Komentáře