Kvalitní lokální ovoce a zelenina z Čerstvě utrženo pro malé i velké gurmány

Reklama

Láska k vaření a dobrému jídlu se rodí v dětství ze společně prožitých chvil v kuchyni. A jak je známo, základem každého kuchařského dobrodružství, ať už je to okurkou vlastnoručně ozdobená svačinka nebo třeba rovnou jahodový dort pro mámu, jsou vždy kvalitní suroviny. Zaručenou volbou je ovoce a zelenina s logem Čerstvě utrženo, garantujícím kvalitu a lokální původ.  Rajčata, okurky, borůvky, meruňky či maliny z tuzemských farem sdružených v družstvu Čerstvě utrženo jsou plné autentických chutí a vůní, protože dostávají čas skutečně dozrát. Navíc jsou vždy čerstvé, k zákazníkům totiž necestují tisíce kilometrů, ale jen pár hodin či dnů.

Celoročním a nejrozšířenějším produktem v sortimentu Čerstvě utrženo jsou rajčata: Strabena – slaďoučké  cherry rajčátko srdcovitého tvaru (farma Mutěnice). Nelinka – lahodné cherry rajčátko,  které  nezklame v žádném receptu (farma Kostelec na Hané). Hranáček – drobné cherry rajčátko se prodává bez větvičky a milují ho především děti, a Bamano – oranžové rajčátko spolehlivě rozzáří každý pokrm (farma Smržice). Karkulka – větší salátové rajče, díky velké šťavnatosti se skvěle hodí i na vaření. Všechna rajčata vypadají, voní a chutnají přesně tak, jako byste si je sami před chvílí utrhli z keříku na zahrádce.

Letošní novinkou v Čerstvě utrženo jsou salátové Hugo okurky, do jejichž pěstování se pustili farmáři ve Velkých Němčicích. A výzva je to opravdu veliká, protože vypěstovat dobré okurky, které by se na trhu ujaly, se u nás zatím moc nedaří. Předpokládaná roční produkce je zhruba 9 až 11 miliónů okurekchutné, zdravé, osvěžující zeleniny plné vitamínů, minerálních látek a s minimem kalorií.

Čerstvě utrženo dělá zákazníkům radost také borůvkami z farem  v  Hovoranech,  Velkých Bílovicích a Skrýšově. „Borůvky pěstujeme s pomocí nejmodernějších technologií, kvalitní plody tak můžeme nabízet až do podzimních měsíců. Do práce dáváme i svá srdce, takže výsledek stojí opravdu za to,” zdůrazňuje Jakub Láčík, vedoucí farmy v Hovoranech, která je největší českou borůvkovou farmou. V letních měsících dodává Čerstvě utrženo meruňky z vlastních sadů ve Velkých Bílovicích – především odrůdy sladké a plné chuti. Vloni poprvé přibyly maliny, kterým se daří v Kostelci na Hané, a letos jsou v plánu jahody.

 

 

O ČERSTVĚ UTRŽENO

Čerstvě utrženo je sdružení několika tuzemských farmářů, kteří pod společnou značkou pěstují a dodávají do obchodů kvalitní zeleninu a ovoce pěstované lokálně a poctivě. Za každým utrženým rajčetem, meruňkou a dalším ovocem nebo zeleninou se značkou Čerstvě utrženo stojí konkrétní lidé, kteří se jim do poslední chvíle věnují. Na žádném balení nechybí informace o tom, kdo a kde dané plody vypěstoval. V Čerstvě utrženo se snaží co nejvíce šetřit přírodu, vyhýbají se chemii a zbytečně neplýtvají vodou. Namísto pesticidů používají výhradně přirozenou biologickou ochranu a maximum přirozeného světla a vzduchu.

Produkty s logem Čerstvě utrženo najdete např. v sítích Makro, Globus, Kaufland, Tesco, Albert či Delmart a v online obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a Scuk.cz. První tři kamenné prodejny Čerstvě utrženo jsou v Brně – v OC Šumavská Market, OC Kaštanová a OC Perla. Od září 2020 funguje  Krámek Čerstvě utrženo v ZC Slavkov u Brna a nově také v Olomouci.  V každém z těchto pěti míst dostávají prodejní prostor také další menší domácí i zahraniční producenti kvalitních potravin.

Komentáře