Majonéza Maya je chutnější než klasická, tvrdí česká značka SINEA a přináší tři recepty na domácí příchutě

Reklama

U rostlinné majonézy Maya oceníte zejména její krémovou konzistenci a lahodnou chuť. To jsou dvě hlavní vlastnosti, díky kterým je od klasické vajíčkové majonézy takřka k nerozeznání. Jak je to možné? Vyrábí se totiž na rozdíl od ostatních rostlinných majonéz pomocí emulgace, která umožňuje hladké propojení všech složek. Vzniká tak ta nejchutnější možná rostlinná alternativa majonéz.

Omáčky Maya od české značky SINEA mají složení čistě rostlinného původu, jejich chuť se však od běžných majonéz prakticky neliší. Na rozdíl od jiných veganských variant se omáčky Maya vyrábějí stejnou metodou jako majonézy živočišného původu – emulgací a díky ní si uchovávají žádoucí krémové skupenství.

V kombinaci s jogurtem a kořením poslouží jako lehká zálivka do salátu a různě dochucené se budou hodit u každé správné letní grilovačky – ať už připravujete menu veganské, vegetariánské nebo s masem. A cholesterol, který se objevuje pouze v živočišných tucích, vašemu tělu rozhodně chybět nebude.

Tři plus tři příchutě

Rostlinná Maya se vyrábí ve třech příchutích: klasická Pochoutková, Česneková a Tatarská. Ani jedna neobsahuje živočišné složky, sóju, geneticky modifikované potraviny ani cholesterol.

Rostlinné majonézy Maya seženete ve třech příchutích: Pochoutková, Česneková, Tatarská. Váha balení je 150 g. Cena za balení je od 19,90 Kč. K dostání na e-shopech se zdravou výživou, v Lidlu nebo na rohlik.cz.

Jsou vám tři příchutě málo? Vyzkoušejte další tři snadné varianty: křenovou, chilli a citronovou, které si během pěti minut zvládnete připravit doma.

Citronová Maya – svěží zálivka do letních salátů
Budete potřebovat:
1 Maya pochoutková
půlka bio citronu

Citron omyjte teplou vodou a kůru ostrouhejte na jemném struhadle. Poté jej rozřízněte napůl a polovinu odšťavněte. Šťávu z půlky citronu vmíchejte do Mayi a následně přidejte ostrouhanou kůru z celého citronu. Citronová Maya se skvěle hodí do salátů, k marinovanému tofu nebo k pokrmům s mořskými řasami.

Křenová Maya – základ pro perfektní grilovačku
Budete potřebovat:
1 Maya pochoutková
20 g čerstvého křenu

Křen nastrouhejte na jemném struhadle a vmíchejte do Mayi. Křenová Maya je výborná při grilování a k masu i jeho alternativám.

Maya s chilli a mandlovým jogurtem
Budete potřebovat:
1 Maya pochoutková
40 g mandlového jogurtu
1 čerstvá Rawit chilli paprička
2 snítky čerstvé petržele
15 g pažitky

Chilli podélně rozřízněte, zbavte semínek a nasekejte na malé kousky. Čerstvou petržel a pažitku najemno nakrájejte. Bylinky a chilli vmíchejte do Mayi a výsledek zjemněte mandlovým jogurtem. Maya s chilli je vhodná jako dip k zelenině, při grilování nebo k dochucení různých jídel. Jemně pikantní chuť oživí i salát nebo i těstoviny.

Maya pochoutková. Složení: Řepkový olej, rostlinný nálev, cukr, pitná voda, ocet kvasný lihový, přírodní citronová šťáva, jedlá sůl, hořčičné semínko, koření, stabilizátor, regulátor kyselosti: kyselina citronová.

Maya česneková. Složení: Řepkový olej, rostlinný nálev, česnek sušený 8 %, cukr, ocet kvasný lihový, pitná voda, přírodní citronová šťáva, hořčičné semínko, jedlá sůl, koření, stabilizátor, konzervanty, regulátor kyselosti: kyselina citronová.

Maya tatarská. Složení: Řepkový olej, zeleninová směs 20 % (okurka, cibule, pažitka), rostlinný nálev, cukr, ocet kvasný lihový, pitná voda, přírodní citronová šťáva, hořčičné semínko, jedlá sůl, koření, stabilizátory, konzervanty, regulátor kyselosti: kyselina citronová.

 

O značce GASTRO-MENU:

Společnost GASTRO-MENU EXPRESS a.s. se sídlem v Třinci vznikla v roce 1998. Z malého, lokálního výrobce lahůdek se postupně stala firma, která dodává výrobky takřka do všech řetězců nejen v Česku a na Slovensku, ale i do dalších zemí. V současnosti je dvojkou na českém trhu. V průběhu času společnost získala do svého portfolia značky jako Rybex nebo DELIKA Lahůdky. V nabídce nalezneme zejména lahůdkové a rybí saláty a pomazánky, marinády, zelné saláty či chlebíčky. V posledních letech se rozšiřuje zejména sortiment veganských produktů. Více informací o GASTRO-MENU EXPRESS a.s. naleznete na www.gastromenu.cz.

O značce SINEA:

Značka SINEA vznikla v roce 2018. Jejím cílem je vyrábět kvalitní rostlinné produkty s důrazem na dostupnost a dokonalou chuť. SINEA od svého počátku vymýšlí a testuje vlastní receptury, klade důraz na pečlivý výběr surovin a provádí kvalitativní analýzy výsledných produktů. V roce 2020 se označení SINEA rozšířilo z privátní značky i na partnerské produkty, které splňují kritéria 100% rostlinného složení, perfektní chuti a promyšlené výroby, která dostane ze suroviny to nejlepší. SINEA je součástí skupiny Vendeavour. Zakladatelem značky je Viktor Růžička. Více na sineafoods.com.

Komentáře