Miloš Zapletal pokřtil knihu ve velkém, dorazili i Petr Nárožný či Jana Štěpánková

Reklama

Společnost, která tak honem není k vidění! Petr Nárožný, Jana Štěpánková, Jiří Suchý, Oldřich Kaiser, Marie Rottrová, Bolek Polívka a mnozí další se v pondělí v podvečer sešli galerii Lucerny, aby pokřtili novou knihu Nesmrtelní bývalého prezidenta Miss Miloše Zapletala.

Ten si vybral 43 slavných „mladých staříků“, jak je nazývá, jejichž průměrný věk je 86 let. V této knize najdete životní názory například Zdeňka Svěráka, Karla Gotta, Jiřiny Bohdalové, Jiřího Suchého, Milana Lasici, Václava Vorlíčka, Karla Schwarzenberga, Jana Saudka nebo olympijské vítězky Dany Zátopkové. Kniha NESMRTELNÍ, aneb Slavní mladí staříci je návodem těm, kteří si ve vyšším věku se stárnutím mnohdy nevědí rady.

„S každým jsem se sešel, povídal si 2-3 hodiny o tématech nesmrtelnosti, víře, o tom, co dělají, jak jsou aktivní, co plánují. Většinu rozhovorů jsme uskutečnili u nich doma.  Osobnosti jsem vybíral především podle svého uvážení, nebo mně někdo poradil, např. moje žena Hanka,“ prozradil Zapletal. „Většinou jsem je našel, ale ne vždy se mně podařilo s nimi sejít. Zdeněk Mahler a Rajko Doleček mně předčasně zemřeli. Domlouval jsem se i s p. Formanem, tomu se do toho už nechtělo, protože byl nemocný,“ dodal.

V říjnu Miloši Zapletalovi vychází v nakladatelství Mladé fronty dokonce dvě knížky. Kromě knihy NESMRTELNÍ ještě knížka pro děti Báchorky Blanického rytíře. O čem kniha je, nám řekl sám autor. „Kniha je z oblasti, kde mám farmu. Je o tom, jak Blanický rytíř chodí kolem Blaníku a zažívá tam různé historky.“  Zapletal zároveň prozradil, že už teď chystá další knihu.„Teď píši knížku, která se bude jmenovat Za zády slavných. Ta je o zákulisí showbusinessu, o lidech, s nimiž jsem spolupracoval. Od Karla Kryla, přes Marii Rottrovou, Olympic, Michaela Kocába, samozřejmě některé missky, až po Bolka Polívku, Lucii Bílou a další.“

Knihu vydává nakladatelství Mladá fronta, má celkem 386 stran a prodejní cena činí 399 Kč.

 Foto: Mladá fronta a. s. 

 

Komentáře