Novinky pro děti

Reklama

V online nakladatelské službě Pointa vyšlo v březnu několik knižních novinek pro dětské čtenáře a jejich rodiče. Motivační básně pro děti s názvem Řádky z lásky, kniha dětských básniček Děti kreslí básničky, kterou děti ilustrovaly samy nebo knížka Lexikon kouzel pro děti i dospělé, která obsahuje známé i méně známé zábavné fyzikální pokusy doplněné o 25 vtipných zaříkadel, které jsou určeny ke společnému kouzlení dětí, které zaříkávají, a dospělých, kteří pokusy provádějí. Všechny tyto knihy i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

 

Řádky z lásky

Autorka: Iva Vašková

Ilustrátorka: Dominika Koronovská

Motivační básně pro děti. Otevírají témata, jako je sebeláska, vděčnost, zákon přitažlivosti, jedinečnost každého z nás, ale třeba i strach či vztek.

Vhodné pro: rodiče a děti

Cena: 199 Kč

Pointa.cz | Řádky z lásky

Kniha, kterou držíš v ruce,

je plná lásky a naděje.

Dala jsem do ní celé srdce

– a možná se u ní i zasměješ…

Dětské básně, jež pohladí duši, roztančí srdce a ukonejší mysl. Básničky, které nejen pobaví, ale předají čtenáři moudro, jež si v sobě všichni nosíme, i když o něm možná nevíme. Pojďte prozkoumat náš vnitřní svět, který se tolik odráží v tom vnějším.

Iva Vašková

Momentálně si užívá rodičovskou dovolenou. Děti jsou jí obrovskou inspirací a motivací na sobě pracovat a rozvíjet se. Ve volných chvílích ráda fotí momentky a píše na své blogy. Vždy ji bavilo psát, ale teprve v psaní pro děti se opravdu našla. Miluje knížky, to je její největší relax. Zbožňuje jejich vůni a nemůže se dočkat, až přičichne k té svojí!

 

Děti kreslí básničky

Autorka: Tereza Rýparová

Kniha dětských básniček, kterou děti ilustrovaly samy. Přesně tak, jak si přály a představovaly, což ocení zejména další malí čtenáři a posluchači.

Vhodné pro: dětské čtenáře a rodiče

Cena: 249 Kč

Pointa.cz | Děti kreslí básničky

Knížka básniček pro děti. Ale ne ledajaká! Taková, jakou ji děti samy chtěly. Básničky ilustrovaly přesně podle svých představ. Každou nejprve slyšely a pak nakreslily přesně to, co si představily. A zvládly to skvěle. I když tomu dospěláci někdy nechtějí moc věřit, děti moc dobře vědí, co mají rády a co se jim líbí. V knížce najdete básničky poučné, třeba o tom, že posmívat ostatním se nemá a že krást se nevyplácí. A básničky plné zajímavých informací, o jedovatých houbách, mořských živočiších nebo lidské povaze.

Tereza Rýparová

V životě zatím nic, když nepočítá školní časopis „ŠKOLŇAS“ ze základky, nevydala. Říká si ale, že vše je jednou poprvé. Psaní miluje a pevně doufá, že si najde své příznivce. Básničky píše odmala. Básničky veselé o pirátech, básničky poučné, že posmívat se ostatním nebo krást se nemá, a básničky naučné o vesmíru nebo jedovatých houbách. Zkrátka od každého něco. A protože jí takové psaní dělá velkou radost, řekla si, že by chtěla, aby dělalo radost i ostatním.

 

Lexikon kouzel pro děti i dospělé

Autorka: Kamila van de Venter

Ilustrátorka: Petra Ohnůtková

Každé dítě na světě si přeje umět čarovat. Jenže kde má najít to správné zaříkadlo? Zkus s ním jedno z těch mých, a uvidíš, že se to podaří!

Vhodné pro: dětské čtenáře a rodiče

Cena: 249 Kč

Pointa.cz | Lexikon kouzel pro děti i dospělé

Chcete přimět sopku chrlit lávu a balonek, aby se nafoukl sám? A podaří se vám pomocí zaříkadel rozhoupat Mléčnou dráhu nebo proměnit vodu v led v létě a bez mrazáku? Přesvědčte se sami. Kniha obsahuje známé i méně známé zábavné fyzikální pokusy doplněné o 25 vtipných zaříkadel. Jsou určena ke společnému kouzlení dětí, které zaříkávají, a dospělých, kteří pokusy provádějí. Připravte si kouzelnické pomůcky, čarodějnický kostým, a můžete začít. Ale pozor, jen správné načasování dodá kouzlu věrohodnost.

Kamila van de Venter

Je kreativní člověk se spoustou nápadů a pozitivním přístupem k životu. Především ale mamka dvou skvělých dětí. Pracovala v několika korporátních společnostech. V současné době dělá vychovatelku ve školní družině.

Básničky vymýšlela už v dětství. V současnosti píše potrhlé básničky jen pro děti. Potěší ji procházka přírodou, velmi ráda jezdí s rodinou na kolečkových bruslích, ráda lyžuje a stanuje.

Komentáře