Pyžamová párty aneb home office v pyžamu

Reklama

Sedět v pyžamu u krbu s šálkem čaje, tomu říkám zimní idylka. Když nikam nemusíte a jste celý den doma, proč nezůstat v pyžamu. I při práci z domova můžete být v pyžamu, ale pozor, na videohovor se šéfem si vezměte raději košili. 

Pyžamo je jedno z nejrozšířenějších oblečení na světě. Název pro tento oděv  na spaní pochází z „pae jamah“, výrazu pocházejícího z hebrejského slova, které označovalo látku zakrývající nohy. Podle jiné verze je toto slovo „pyjama“ odvozeno z hindštiny nebo perštiny, kde označovalo široké kalhoty v pase stažené šňurkou. Do Evropy se pyžamo dostalo koncem 19. století z Indie, kde byl tento úbor určený pro celodenní nošení. Tak, jak pyžama známe dnes, vypadala až na začátku 20.století. A to  nejdřív jako chlapecká a pánská pyžama. Do té doby se povětšinou nosili noční košile. V roce 1920  navrhla první dámské pyžamo Coco Chanel a tento budoucí hit sama předvedla přímo na sobě  ve francouzském městě Deuvile na pláži. Pyžama se od té doby nosila na pláž, jako domácí oděv, ale i na ulici. Po druhé světové válce se pyžama začala nosit pouze do poste. A dnes se opět pyžama dostávají na výsluní.

Ideální pro vylepšení vašeho relaxu v pyžamu do dnešních zasněžených dnů je šípkový čaj.

A můj tip na čaj?

Já miluji šípkový čaj a dělám si ho celou zimu. Na podzim chodíme s kamarádkou do přírody a trháme si šípky, které pak usušíme. Šípky mají výrazně vyšší obsah vitamínu C, než citrusové plody. Obsahuje také vitamíny A,B1, B2 a B3, E, K, P, draslík , vápník, železo a další super látky.

Já si připravuji tento čaj na dva zbůsoby.

Nadrcený šípek (8-10 ks) dám do půl dcl vody a nechám přes noc louhovat. Ráno zaliji cca 0,45l převařené vody.

Nebo rychlejší způsob. Dám drcený šípek (8-10 ks) do 1l studené vody a dovedu k varu a krátce cca 10min povařím.

Tento čaj je vynikající teplý, ale i studený.

Přeji vám krásné dny, nejen v pyžamu se šálkem šípkového čaje.

S úctou váš Kája Pavlíček

kaja.pavlicek@funnylifestyle.cz

 

Komentáře