Vychází první tištěné vydání satirického web komiksu o životě v kancelářích

Reklama

V online nakladatelství Pointa dnes vychází pod názvem V kanclu první tištěné vydání satirického web komiksu, který si utahuje z občas absurdního života v kancelářích a jazyka jejich „obyvatel“. VAROVÁNÍ: Možná se v něm najdete! Autorem komiksu je kreslíř a ilustrátor Tomáš Bezděčka, který vtipně zobrazuje dění a život „obyvatel kanceláří“. Kniha vychází z jeho komiksových epizod, které pravidelně publikuje od roku 2014 na svém Facebooku: https://www.facebook.com/vkanclu.comics. Knižní novinku V kanclu i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

 

Anotace

Zavírá váš kolega v srpnu okno, protože je mu zima? Než si uvaříte kafe, musíte vysypat nádobku, protože to jinak nikdo neudělá? Byli jste už někdy na poradě, která mohla být jenom e-mail? Zažili jste velice absurdní pracovní pohovor? Je váš šéf idiot? Jestli jsou vám tyto otázky až podezřele povědomé nebo se vám přímo orosilo čelo, je komiks V kanclu určený přímo pro vás, protože přesně o tomhle to celé je.

 

Tomáš Bezděčka

Je kreslíř, ilustrátor a věčný „třídní šašek“, filmový nadšenec a popkulturní geek. Má za sebou bohaté zkušenosti z oboru filmové postprodukce jak domácí, tak hollywoodské, reklamy, animace a ilustrace. Tyto zkušenosti, komunikace s klienty a různé e-mailové korespondence, z něj často dělaly přímého diváka nebo posluchače z „druhé ruky“, díky čemuž získával náměty pro komiks z kancelářského prostředí. Vliv internetové meme kultury a filmových klasik je proto patrný i v jeho kancelářském humoru, který často vychází přímo ze zážitků fanoušků a známých, kterými se rád nechává inspirovat.

O čem v knize píše

Jediný kancelářský komiks v Česku, který už několik let vychází týdně na internetu. Různé situace, různé osobnosti, různá prostředí.

První epizoda se objevila na Facebooku v roce 2014. Od roku 2016 vychází pravidelně každou středu nový díl. Charakterizuje ho proužkovaný papír, klasický pro kroužkové skicáky. Má totiž připomínat rychlou skicu do poznámkového bloku během telefonátu nebo třeba porady. Jeho sdělení je nadřazené vizuálnímu stylu, aby se čtenář snáz ztotožnil se situací, ne s postavami. Koneckonců jde o humor.

 

Pro koho je kniha určena

Komiks vtipnou formou ukazuje každodenní útrapy obecných obyvatel kanceláří v situacích, které sami občas známe až moc dobře… Najdete se v něm, ať už děláte doma, v open spacu, nebo u pokladny.

Proč knihu napsal

„KANCL vznikl jako taková mírná forma terapie, která měla pomáhat proti různým dogmatům jako zákazník má vždycky pravdu a naprosto nelogickým požadavkům klientů, kteří netušili, jak moc je jejich žádost občas neproveditelná. Ani nevím jak, najednou těch dílů bylo deset, pak padesát a už ho kreslím týdně 7 let. Nejdřív šlo jen o ventil emocí formou vtipu, ale postupně se z toho stal závazek, který je o to příjemnější, když dostanu milý feedback od fanoušků, kteří mají svoje oblíbené epizody vylepené ve svém „kanclu“ na druhé straně republiky.“

 

Cena: 249 Kč

Pointa.cz | V kanclu – Komiks ze života

 

 

O Pointě:

Pointa funguje jako online nakladatelská služba, která autorům pomáhá sestavit knižní tým a zafinancovat vydání knihy s pomocí crowdfundingu. Následně je provede celým procesem, zajistí tisk a distribuci, pomůže také s propagací.

Komentáře